Blog o odnawialnych źródłach energii i energetyce

Możesz jeszcze skorzystać z obniżonych cen energii.
05.12.2022

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa a także jednostki samorządu i podmioty użyteczności publicznej miały czas do 30 listopada aby złożyć oświadczenie odbiorcy uprawnionego. Jednak nie wszystko jeszcze stracone ponieważ, zgodnie z ustawą gwarancja obniżonej stawki działa od kolejnego miesiąca po złożeniu oświadczenia do sprzedawcy. Więc jeżeli nie zrobiłeś tego do końca listopada złóż je w grudniu, wówczas otrzymasz gwarancje niższych cen od stycznia 2023. Również przedsiębiorcy, których kontrakty terminowe wchodzą w życie w styczniu 2023 a cena energii jest wyższa …..

11.06.2020

Dostajemy wiele pytań o to, czy są jeszcze do wzięcia dotacje na eko energię? Sytuacja z dnia na dzień zmienia się, osoby indywidualne mogą korzystać z ulgi termomodernizacyjnej i programu Mój Prąd, chociaż nie jest to jedyna możliwość. O czym pisaliśmy w artykule: Kiedy dotacja „Mój Prąd” NIE opłaca się? Sprawdziliśmy, jakie dofinansowania czekają nas w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na poszczególne województwa. Warto wiedzieć o innych możliwościach, ponieważ dofinansowanie może sięgnąć 95%. Dotacje na eko energię: fotowoltaika, pompa ciepła, …..

20.05.2020

Szczyt produkcji energii ze słońca przypada na najbliższe miesiące, lato zapowiada się bardzo ciepłe. Zainteresowanie fotowoltaiką nie spada, coraz więcej Polaków inwestuje w fotowoltaikę. Czas instalacji, ii to kilka tygodni, a korzyści widać od razu w niższych rachunkach za prąd.  Do inwestycji w panele słoneczne przekonuje wzrost cen energii elektrycznej, dostępne dotacje do mikroinstalacji, a także ulga termomodernizacyjna. Z miesiąca na miesiąc przybywa instalacji słonecznych, na dachach domów, co ciekawe nie tylko całorocznych, zauważyć można coraz więcej tych z instalacją …..

04.05.2020

W kwietniu w życie weszła ustawa  o wspieraniu termomodernizacji i remontów, która wprowadziła wyższą premię termomodernizacyjną za montaż w budynkach odnawialnych źródeł energii, w tym oczywiście paneli fotowoltaicznych. Premia wyniesie aż 21% kosztów inwestycji. Co ciekawe, właściciele domów jedno oraz wielorodzinnych mogą z niej skorzystać, nawet przy instalacji słonecznej o mocy do 50 kW. Fotowoltaika: Co wprowadza nowa ustawa z 12 kwietnia 2020 roku? Po pierwsze premia termomodernizacyjna została uproszczona oraz podniesiona. Celem jest zachęcenie właścicieli domów jednorodzinnych, spółdzielni mieszkaniowych …..

13.02.2020

Wprowadzona możliwość zmiany sprzedawcy i dostawcy prądu bardzo pozytywnie wpłynęła rynek, głównie dla konsumentów była to zauważalna różnica. Dzięki zmianom, wiele firm pojawiło się na rynku i wprowadziło konkurencyjność tak zwanym wielkim graczom. Większość konsumentów decydując się na zmianę zaczęła płacić tańsze rachunki. Nie będziemy mówić, że proces zmiany jest bez wad, ale na pewno warty przemyślenia. Dalsze informacje wraz z podziałem wad i zalet w tym artykule. Na co zwracać uwagę przy zmianie sprzedawcy prądu? Zaczynając od początku procesu, …..

16.01.2020

Wysokie rachunki za prąd w domu – jak je obniżyć? Płacisz wysokie rachunki za prąd w swoim domu? Zastanawiasz się jak skutecznie obniżyć rachunki, aby mniej płacić za energię? Przygotowaliśmy kilka sprawdzonych sposobów na oszczędzanie energii a tym samym, obniżenie kosztów energii elektrycznej i niższą cenę prądu dla gospodarstw domowych. Aby skutecznie obniżyć rachunki, warto poznać kilka prostych i skutecznych sposobów na oszczędzanie energii, dzięki którym można praktycznie zlikwidować niepotrzebne zużycie prądu i znacznie ograniczyć wydatki. Na początku, zastanów się, …..

16.01.2020

Czy wiesz, że możesz obniżyć swoje rachunki za prąd nawet o 30%? Prowadzisz firmę i zastanawiasz się jak skutecznie obniżyć rachunki, aby mniej płacić za prąd? Przygotowaliśmy kilka sprawdzonych sposobów na oszczędzanie energii a tym samym, obniżenie kosztów energii elektrycznej i niższą cenę prądu dla małych i średnich firm. Aby skutecznie obniżyć rachunki, warto poznać kilka prostych i skutecznych sposobów na oszczędzanie energii, dzięki którym można praktycznie zlikwidować niepotrzebne zużycie prądu i znacznie ograniczyć wydatki swojej firmy na energię elektryczną. …..

18.11.2019

Moc umowna Każdy z nas ma podpisaną umowę z firmą, która dostarcza nam prąd. Jednakże, czy zdawaliście sobie sprawę z faktu, że można w taki sposób dobrać taryfę, aby obniżyć swoje rachunki za prąd, nic przy tym nie tracąc? Jest to możliwe poprzez dopasowanie odpowiedniej „mocy umownej”. Czym jest moc umowna? Najprościej ujmując, jest to wielkość energii, jaką możemy w danej chwili maksymalnie pobrać do użytku. Podpisując umowę dystrybucyjną energii elektrycznej, musimy ustalić wysokość tego parametru. Jest to bardzo ważne, ponieważ z jednej strony zbyt nisko …..

Średnie ceny dzienne energii elektrycznej
04.01.2019

Ustawa zamrażająca ceny energii Od 28 XII kiedy to w błyskawicznym tempie uchwalono wyciągniętą z kapelusza autopoprawkę do ustawy o zmianie akcyzy i opłaty przejściowej, toczy się gorąca dyskusja na jej temat. Ustawa jest na tyle ogólna, że daje każdy ekspert dowolnie ją interpretuje a urzędnikom daje całkowitą dowolność w tworzeniu przepisów do niej. Bezsprzecznie osiągnięto sukces propagandowy. Wszystkim się wydaje, że będą mieli ceny jak w 2018 roku. Ale czy aby na pewno? Postanowiliśmy przyjrzeć się poszczególnym zapisom ustawy …..

1 2

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, odezwiemy się z optymalną ofertą!

Co Cię interesuje?
Powyższa zgoda jest wymagana. * Wymagane pola