Pompy Ciepła

Pompa ciepła - wizualizacja

Czym jest pompa ciepła?

Powietrzna pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne źródło ciepła dla domu. Dzięki wydajnej sprężarce i zastosowaniu gazów chłodniczym pompa jest w stanie pozyskać z otocznia praktycznie nieograniczone ilości energii cieplnej i oddać ją do instalacji grzewczej budynku. Nie spala przy tym żadnego paliwa.

Jak to możliwe?

ZasadA działania pompy ciepła

lodówka jako pompa ciepła
pompa ciepła schemat działania

pompa ciepła - CZY TO SIĘ OPŁACA?

Powietrzna pompa ciepła do swojej pracy potrzebuje prądu elektrycznego, a prąd to jeden z najdroższych nośników energii. Zdawać by się mogło, że ogrzewanie pompą jest wygodne, ale musi być drogie. Tak nie jest, bo pompa nie wytwarza ciepła, lecz transportuje ciepło z jednego środowiska do drugiego, na przykład z powietrza wokół domu do grzejników. Pompa ciepła potrzebuje prądu tylko do napędzania sprężarki, wentylatorów i elektrozaworów, a są to elementy o bardzo małym zużyciu prądu.

COP – CZYLI JAK BARDZO OSZCZĘDNA JEST POMPA CIEPŁA?

pompa ciepła schemat opłacaloności

Wygodna alternatywa dla tradycyjnych kotłów

Wygodna i tania w eksploatacji alternatywa dla nieefektywnych kotłów na ekogroszek, pelet olej, a nawet gaz

Bezkonkurencyjność pod względem obsługi i kosztów codziennej eksploatacji

Nie martwisz się o zakup i składowanie paliwa, nie myślisz o czyszczeniu komina i przeglądach

Bezobsługowość i bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Pompa ciepła od Doradców Energetycznych

Alezio evolution

Odpowiednia pompa ciepła jest w stanie ogrzać każdej wielkości dom zużywając przy tym ponad czterokrotnie mniej energii elektryczne niż grzałki. Jest to więc nowoczesny, ekologiczny i ekonomiczny sposób ogrzewania budynków. Odpowiednio dobrana do charakterystyki cieplnej budynku z  powodzeniem  zastępuje mniej ekonomiczne tradycyjne kotły grzewcze na węgiel, ekogroszek, pelet, a nawet gaz. Jest przy tym tańsza w eksploatacji.

Aby uzyskać tak dobre wyniki, warto powierzyć jej dobór firmie Doradcy Energetyczni. Pompa przewymiarowana będzie lepiej pracować w mroźne dni, ale przy temperaturach powyżej zera będzie zupełnie nieekonomiczna i może zepsuć się w niej kompresor. Za mała moc pompy to niedogrzanie budynku, brak komfortu, długa praca grzałek wspierających i wyższe rachunki. Ważne są także zbiorniki buforujące ciepło, przekroje rur i parametry pomp obiegowych. Warto więc powierzyć dobór i wykonanie instalacji firmie z doświadczeniem w branży – FORMULARZ KONTAKTOWY.

Nasze pompy ciepła możemy połączyć z istniejącym kotłem na gaz, olej opałowy, a nawet pelet i w ten sposób z budować system hybrydowy. Taki system będzie w standardowych temperaturach ogrzewał zimą dom za pomocą pompy ciepła, ale gdy pojawią się bardzo niskie temperatury, dom będzie dogrzewany piecem.