Blog o odnawialnych źródłach energii i energetyce

01.06.2023

Samochód elektryczny to świetny wybór dla osób, które cenią sobie ekologię, oszczędność i nowoczesność. Jednak aby w pełni korzystać z zalet auta na prąd, trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki do ładowania baterii. W związku z tym w najbliższym czasie zaczną obowiązywać nowe przepisy, nakazujące właścicielom nieruchomości z dużymi parkingami instalowanie stacji ładowania do pojazdów elektrycznych. Dlatego w naszej ofercie mamy dla Państwa doskonałe ładowarki do samochodów elektrycznych, które umożliwią szybkie i bezpieczne napełnianie akumulatorów.

15.04.2020

W ostatnich miesiącach, coraz więcej osób decyduje się na wymianę starych źródeł ciepła. Wpływa na to między innymi rosnąca świadomość ekologiczna Polaków, ale również dotacje, które motywują do zmian. W tym artykule  odpowiemy na pytanie: czy wybór pompy ciepła jest dobrym rozwiązaniem?  Czym jest pompa ciepła? Zacznijmy od wyjaśnienia, o czym właściwie mówimy.  Pompa ciepła to urządzenie, które wykorzystuje naturalne i nieograniczone źródło energii, jakim jest powietrze. Zastanawiasz się jak, działa pompa ciepła? Zaawansowane technologie ogrzewają pozyskane przez pompę powietrze, …..

07.01.2020

Koniec roku i początek nowego to dobry czas na podsumowania. Zdecydowaliśmy się napisać kilka słów, o tym co wydarzyło się na rynku fotowoltaiki w 2019 roku jako podsumowanie, a także co będzie się działo w 2020 roku. Panele fotowoltaiczne: Podsumowanie 2019 roku Jak szacuje nasza spółka, ale także inne firmy działające w branży fotowoltaicznej w Polsce, moc elektrowni fotowoltaicznych w kraju w ubiegłym roku zwiększyła się bardziej niż we wszystkich poprzednich latach i to liczonych łącznie! W dodatku to nie …..

Jednostki wytwórcze energii elektrycznej - przestoje i awarie
06.06.2018

Jednostki wytwórcze energii elektrycznej – co to jest? Jednostki wytwórcze energii czyli elektrownie, elektrociepłownie, elektrownie wodne wiatraki itd. odpowiadają za pewien poziom mocy dostępny w sieci energetyczne kraju, który należy utrzymać aby zrównoważyć zapotrzebowanie i utrzymać stabilność sieci.  Analizując dane o remontach i awariach jednostek wytwórczych w kraju zauważyliśmy ostatnie miesiące obfitują w większą liczbę wyłączeń niż miało to miejsce w tym samym okresie roku poprzedniego. Co to oznacza? Trudno powiedzieć możne to przypadek ale można snuć rożne wnioski w kontekście …..

Ceny Energii Elektrycznej
09.05.2018

Przez ostatnie tygodnie ceny energii elektrycznej biją kolejne rekordy.  Wczoraj średnie ceny pradu na rynku hurtowym w kontrakcie terminowym na 2019 rok przekroczyły nienotowany dotąd poziom 207 zł/MWh netto.  W kontraktach na 2020 rok były jeszcze wyższe i sięgnęły prawie 209 zł/MWh netto.  Od sierpnia zeszłego roku obserwujemy ciągły wzrost cen energii elektrycznej, które najwyższy skok odnotowały w ostatnim kwartale.  W stosunku do tego samego okresu zeszłego roku ceny energii elektrycznej wzrosły o 24 %. W zeszłym roku hurtowe ceny …..

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, odezwiemy się z optymalną ofertą!

Co Cię interesuje?
Powyższa zgoda jest wymagana. * Wymagane pola