Blog o odnawialnych źródłach energii i energetyce

06.12.2023

Instalacje fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne w Polsce i na świecie. Fotowoltaika jest uważana za jedno z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych źródeł energii. W ostatnim czasie możemy obserwować szybki spadek kosztów budowy instalacji fotowoltaicznych. Niskie ceny fotowoltaiki w połączeniu z wysokimi cenami energii znacznie skróciły czas zwrotu z inwestycji w tę technologię.

08.09.2023

Nowelizacja ustawy o OZE wprowadza nowe rozwiązania dla instalacji hybrydowych OZE, klastrów energii, oraz wsparcia modernizacyjnego i operacyjnego dla OZE. Aktualizuje także przepisy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. W dniu 31.08.2023 w Dzienniku Ustaw została ogłoszona ustawa nowelizująca ustawę o odnawialnych źródłach energii oraz niektóre inne ustawy. Nowe przepisy wejdą w życie z dniem 01.10.2023.

01.06.2023

Samochód elektryczny to świetny wybór dla osób, które cenią sobie ekologię, oszczędność i nowoczesność. Jednak aby w pełni korzystać z zalet auta na prąd, trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki do ładowania baterii. W związku z tym w najbliższym czasie zaczną obowiązywać nowe przepisy, nakazujące właścicielom nieruchomości z dużymi parkingami instalowanie stacji ładowania do pojazdów elektrycznych. Dlatego w naszej ofercie mamy dla Państwa doskonałe ładowarki do samochodów elektrycznych, które umożliwią szybkie i bezpieczne napełnianie akumulatorów.

29.12.2022

Rząd wprowadza nowe rozwiązania dla fotowoltaiki na budynkach wielomieszkaniowych. Jest to tzw. prosument lokatorski. Wspólnoty i spółdzielnie będą miały możliwość odzyskania 100% wartości energii przekazanej do systemu energetycznego. Przewidziane są także dotacje na fotowoltaikę – 50% dofinansowania na instalację.

Program Czyste Powietrze – nowe zasady 2023
20.12.2022

Od stycznia zasady dofinansowania w programie Czyste Powietrze ulegają zmianie i będzie możliwość uzyskania wyższych dotacji. Program obejmuje dotacje na wiele różnych rodzajów urządzeń i rozwiązań, w tym na pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne.

Jak zmniejszyć rachunki za energię w firmie
06.12.2022

Ceny prądu mimo ustaw mrożących ceny nadal rosną i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. W wielu branżach koszty energii elektrycznej mają ogromny wpływ na koszt końcowy produktu czy usługi a co za tym idzie rentowność przedsiębiorstwa. Przedstawiamy krótki poradnik, jak zaoszczędzić na rachunkach za prąd w przedsiębiorstwie. Przede wszystkim wiedza… Co w firmie zużywa najwięcej prądu? To, ile prądu zużywa firma, zależy od wielu różnych czynników, przede wszystkim branży i specyfiki przedsiębiorstwa. …..

Niniejszym odnawiamy nasz konkurs, którego celem było wynagradzanie naszych klientów za polecenia i wyrażenie swojej opinii.
05.12.2022

Niniejszym odnawiamy nasz konkurs, którego celem było wynagradzanie naszych klientów za polecenia i wyrażenie swojej opinii. Przygotowaliśmy dla Państwa atrakcyjne nagrody w postaci Bonów Sodexo. Zasady Konkurs są bardzo proste a nagrody można otrzymać w dwóch nie zależnych od siebie  prostych działaniach. Działanie 1. Polecenie nam nowego Klienta za którego przekażemy Państwu nagrodę w postaci bonów Sodexo, których wartość uzależniona jest od mocy instalacji  – wartości nagród to od 150 -500 zł a szczegóły  są w regulaminie dostępnym tutaj: Regulamin …..

Możesz jeszcze skorzystać z obniżonych cen energii.
05.12.2022

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa a także jednostki samorządu i podmioty użyteczności publicznej miały czas do 30 listopada aby złożyć oświadczenie odbiorcy uprawnionego. Jednak nie wszystko jeszcze stracone ponieważ, zgodnie z ustawą gwarancja obniżonej stawki działa od kolejnego miesiąca po złożeniu oświadczenia do sprzedawcy. Więc jeżeli nie zrobiłeś tego do końca listopada złóż je w grudniu, wówczas otrzymasz gwarancje niższych cen od stycznia 2023. Również przedsiębiorcy, których kontrakty terminowe wchodzą w życie w styczniu 2023 a cena energii jest wyższa …..

Zamrożenie cen gazu na 2023 rok
02.12.2022

Zamrożenie cen gazu na 2023 rok na poziomie z 2022 roku. Sejm uchwalił ustawę. W czwartek 1 grudnia wieczorem Sejm uchwalił ustawę mrożącą ceny gazu ziemnego na poziomie 200,17 zł za MWh. Zamrożono również opłaty dystrybucyjne gazu. Teraz ustawa trafi do Senatu. Sejm nie przyjął poprawek jakie zgłosiła opozycja. Dotyczyły one m.in zamrożenie cen gazu także dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Nie zgodzono się również aby rozszerzyć działanie ustawy na spółki samorządowe zajmujące się m.in. transportem zbiorowym, czy działalnością …..

Wsparcie na OZE dla Wspólnot i Spółdzielni Mieszkaniowych. Program TERMO
01.12.2022

  BGK uruchamia nowe wsparcie dla domów wielorodzinnych na instalacje Odnawialnych Źródeł Energii. Dziś wchodzi w życie ustawa o poprawie warunków mieszkaniowych przyjętej przez sejm 29 września 2022 roku. Ustawa ma na celu podniesienie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych  i rozwinąć budownictwo mieszkaniowe dla osób o niższych dochodach. Treść ustawy Środki, które maja pochodzić z unijnego Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności czyli z Krajowego Planu Odbudowy. Będą przekazywane w ramach grantu na pokrycie 50 % kosztów instalacji odnawialnego źródła …..

1 2 3 18

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, odezwiemy się z optymalną ofertą!

Co Cię interesuje?
Powyższa zgoda jest wymagana. * Wymagane pola