Fotowoltaika – zbuduj własną elektrownię

Dla kogo jest fotowoltaika?

Domy jednorodzinne
Gospodarstwa rolne
Wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe
Hotele, pensjonaty
Małe wytwórnie, piekarnie
Firmy w domu

Jakt to działa?

Promienie słoneczne padają na ogniwa fotowoltaiczne i zostają zamienione na prąd stały. Zamontowany inwerter zamienia wyprodukowaną energię na prąd zmienny, który wysyła go do gniazdka w Twoim domu lub firmie. Jeżeli instalacja fotowoltaiczna wyprodukuje więcej prądu niż potrzebujesz, nadmiar trafi do sieci. Nadwyżki wyprodukowanej energii ze słońca zostaną rozliczone przez lokalnego dystrybutora energii elektrycznej.

Korzyści z instalacji fotowoltaicznej?

Nasze instalacje to:

 • Jakość za najlepszą cenę
 • Stałe koszty energii przez co najmniej 25 lat
 • 25 lat gwarancji na wydajność modułów fotowoltaicznych
 • 10-12 lat gwarancji na inwerter (wymiana lub naprawa)
 • 5 lat gwarancji na montaż
 • 1 rok ubezpieczenia za 1 zł

Upusty w podatkach:

 • Odbiorcy Indywidualni – odliczają wydatki do 53 tyś zł
 • Odbiorcy Indywidualni – za każdą dodaną do sieci 1 kWh energii otrzymają zwrot 0,8 kWh w energii pobranej z sieci
 • Gospodarstwa rolne – 25% wartości instalacji od podatku rolnego
 • Przedsiębiorca – wlicza wartość instalacji w koszty działalności i odlicza VAT

Kalkulacja oszczędności

Dom jednorodzinny

Przykładowa analiza prosument dom jednorodzinny 160 mw okolicach Warszawy.

Parametry kalkulacji instalacji OZE:

 • Zużycie energii: ok. 5 000 KWh rocznie
 • Koszt MWh: ok. 550 zł wraz z dystrybucją
 • Instalacja OZE o mocy: 5,89 kWp – 19 paneli

Oszczędności z instalacji OZE:

 • Zysk z inwestycji ok. 75 tys. zł
 • Zwrot z inwestycji: 5 lat
 • Rzeczywista inwestycja klienta ok. 20000 zł na co oferujemy bardzo atrakcyjny kredyt. Uwzględnia program „Mój Prąd”
 • Już w pierwszym roku oszczędności na rachunkach za energię przekroczą wysokość rachunku

Firma

Przykładowa analiza opłacalności dla firmy z okolic Warszawy.

Parametry kalkulacji instalacji OZE:

 • Zużycie energii: ok. 5 000 KWh rocznie
 • Koszt MWh: ok. 550 zł wraz z dystrybucją

Oszczędności z instalacji OZE:

 • Zysk z inwestycji ok. 75 tys. zł
 • Zwrot z inwestycji: 5 lat
 • Rzeczywista inwestycja klienta ok. 20000 zł na co oferujemy bardzo atrakcyjny kredyt. Uwzględnia program „Mój Prąd”

Gospodarstwo rolne

Przykładowa analiza opłacalności dla firmy z okolic Warszawy.

Parametry kalkulacji instalacji OZE:

 • Zużycie energii: ok. 5 000 KWh rocznie
 • Koszt MWh: ok. 550 zł wraz z dystrybucją
 • Instalacja OZE o mocy: 5,89 kWp – 19 paneli

Oszczędności z instalacji OZE:

 • Zysk z inwestycji ok. 75 tys. zł
 • Zwrot z inwestycji: 5 lat

Opłacalne sposoby finansowania?​

Firmy – leasing

Jeśli prowadzisz firmę, masz sklep, warsztat czy halę produkcyjną – możesz skorzystać z leasingu. To dobre rozwiązanie ponieważ własna elektrownia fotowoltaiczna przyniesie Ci dodatkowe oszczędności na energii elektrycznej, a ty nie odczujesz raty leasingowej.

Klient indywidualny

Dostarczamy instalacje fotowoltaiczne objęte wsparciem finansowym w ramach dostępnych programów wspierających. Beneficjentami są osoby fizyczne oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, które planują zakup i montaż małej lub mikro instalacji OZE

Sprawdź również​:

Jak zmienił się rynek fotowoltaiki na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy?

Aktualnie dość modne stało się wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii w prywatnych domach. Taka sytuacja spowodowała gwałtowny rozwój szczególnie rynku fotowoltaiki, którego tempo zaskoczyło nawet największych znawców tej branży. Wzrost zapotrzebowania na domowe mikro instalacje z pewnością związany jest ze znacznymi podwyżkami energii elektrycznej dotykającymi nas praktycznie każdego roku. Wiele przedsiębiorstw niezależnie od charakteru prowadzonej działalności coraz częściej decyduje się na budowę farm solarnych, których głównym zadaniem jest zasilanie hali produkcyjnych, magazynowych oraz biurowych w energię elektryczną.

Rynek fotowoltaiki – jak wygląda teraz?

Jeszcze do niedawna rynek fotowoltaiki nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem, jak obecnie. Największe zmiany przyniosło jednak uchwalenie ustawy o odnawialnych źródłach energii. Szczególnie rok 2015 doprowadził do ścisłego określenia procedur podłączenia do sieci oraz dał możliwość ubiegania się o dopłaty, a także liczne dofinansowania. Aktualnie ten rynek przeżywa prawdziwy boom, przez co każdy miesiąc przynosi gwałtowny rozwój całej technologii. Praktycznie na każdym kroku możemy zaobserwować rosnącą liczbę nowych instalacji fotowoltaicznych o ogromnej mocy. Zapowiedziane podwyżki energii z pewnością nie sprawią, iż ta tendencja zacznie nagle zwalniać. Przedsiębiorstwa produkcyjne czy też magazynowe dzięki inwestycji w farmy solarne stają się wolne od wielu zobowiązań dotyczących wysokich kosztów prowadzenia działalności. Z pewnością korzystanie z odnawialnych źródeł energii pozwala na zachowanie samowystarczalności zarówno osobom posiadającym własną firmę, jak i niewielkim gospodarstwom domowym. Nadchodzące lata przyniosą ogromne zmiany technologiczne oraz ustawowe dotyczące rynku fotowoltaiki.

Magazyny energii, czyli o transformacji energetycznej w Polsce

W dzisiejszych czasach coraz częściej wspomina się o magazynach energii. Wiele osób zadaje sobie pytanie, co tak właściwie kryje się pod tym pojęciem. Odpowiedź na to pytanie jest prosta, to nic innego jak wysoko wyspecjalizowane urządzenia odpowiadające za przechowywanie energii elektrycznej, a następnie dostarczanie jej do sieci w przypadku, gdy moc wytwórcza instalacji fotowoltaicznej stanie się za mała, by zaspokoić potrzeby odbiorców. Zgodnie z obowiązującą dyrektywą unijną opracowano projekt ustawy, która ma doprowadzić do prawdziwej transformacji rynku energetyki w Polsce. Zmiany przepisów mają dotyczyć również magazynów będących ważnym elementem światowej energetyki. Pozwolą ona na ich znaczny rozwój na kilku rynkach gospodarki jednocześnie. Magazyny energii mogące pomieścić zaledwie parę kWh będą instalowanie przy aktualnych użytkownikach instalacji fotowoltaicznych. Przewiduje się, że restrukturyzacja rynku energetycznego w Polsce doprowadzi do możliwości starania się o liczne dofinansowania, które pozwolą w odpowiedni sposób zmodernizować całą sieć. Aktualnie większość problemów spowodowana jest stale zwiększającą się liczbą osób gotowych na założenie instalacji fotowoltaicznych w swoim domu czy też przedsiębiorstwie.

Zmiany dotkną również instalatorów fotowoltaiki

Branża fotowoltaiki zmienia się praktycznie każdego dnia, a ponadto dochodzi do znacznej profesjonalizacji tego rodzaju działalności. Niewielkie przedsiębiorstwa zajmujące się instalacją odnawialnych źródeł energii będą zmuszone do poszukiwania ciekawych i nowych rozwiązań, które pozwolą im sprostać stale rosnącym oczekiwaniom konsumentów. Już obecnie można zaobserwować łączenie się kilku grup instalatorów, co pozwoli na sprawniejsze montowanie dużo powierzchniowych farm fotowoltaicznych. Kilka wyspecjalizowanych osób gwarantuje odpowiednie przygotowanie dokumentacji projektowej, finansowej oraz prawnej, a także profesjonalne wdrożenie jej w życie. Nieuchronne zmiany doprowadzą również instalatorów do konieczności kształcenia się w zakresie magazynów energetycznych.

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, odezwiemy się z optymalną ofertą!

Co Cię interesuje?
Powyższa zgoda jest wymagana. * Wymagane pola