Ogrzewanie klimatyzatorem

Klimatyzacja jest źródłem chłodu w upalne dni ale i tanim w eksploatacji źródłem ciepła w sezonie grzewczym. Dzięki dużym przepływom powietrza szybko nagrzewa pomieszczenie co powoduje niższe zużycie energii i może być tańsza alternatywą dla pomp ciepła.

Nowoczesne klimatyzatory grzewczo chłodzące stały się obecnie bezkonkurencyjnym źródłem taniego ciepła. Dyskwalifikują kotły na ekogroszek czy pelet nie wspominając już o węglu czy gazie. Dzięki przystępnej cenie montażu i wysokiej efektywności użytkowania, w połączeniu z odpowiednio dostosowaną instalacją fotowoltaiczną ograniczyć może dotychczasowe koszty kilkukrotnie. 

ogrzewanie klimatyzatorem

Ekonomia i ekologia

Ceny gazu, węgla czy ich pochodnych są bardzo wysokie. Prawdopodobnie zmniejszą się kiedy ulegnie poprawie sytuacja na wschodzie, jednak nie ma co liczyć że wrócą do poziomu sprzed lutego 2022. Dlatego należy szukać alternatyw i nie tylko na nadchodzącą ale i na kolejne zimy. Doskonałą alternatywą jest klimatyzator lub pompa ciepła w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną. Takie połącznie może zostać również objęte dotację „Mój Prąd”.

Ogrzewanie klimatyzacją oraz pompami ciepła staje się nie tylko najtańszym ale i najbardziej stabilnym źródłem ciepła w polskich domach. Połączenie klimatyzacji z instalacją fotowoltaiczną pozwala zaoszczędzić od 50 do nawet 95 % kosztów pochłanianych przez inne popularne urządzenia grzewcze.

roczny koszt ogrzewania 100m2 - energia elektryczna taryfa g11

Najważniejsze zalety klimatyzacji

 • Szeroki zakres pracy od -30 do +50 st. C pozwala wykorzystać klimatyzację przez cały rok, zarówno do ogrzewania jak i chłodzenia.
 • Zdrowie – filtry powietrza, lampy UV i jonizatory zadbają o jakość powietrza w budynku i zdrowie jego mieszkańców.
 • Oszczędność – ogrzewanie nowoczesnymi klimatyzatorami grzewczo-chłodzącymi jest o min. 50% tańsze w porównaniu z najpopularniejszymi źródłami ciepła. A w połączeniu z instalacją PV pozwala zaoszczędzić nawet 95 % dotychczasowych rachunków.
 • Elastyczność obsługi -pilot z czujnikiem temperatury, zdalne uruchamianie i sterowanie przez smartfon i WiFi.
 • Wygoda – Brak problemu z zakupem i magazynowaniem opału. Zapomnij o brudzie, pyle i pracy w kotłowni.
 • Atrakcyjna cena i szybkość montażu – nasza firma przygotuje najlepszą ofertę i wsparcie w finansowaniu a nasi instalatorzy podłączą wszystko ciągu jednego dnia.

Certyfikowani specjaliści

Na rynku odnawialnych źródeł energii działamy już od wielu lat i posiadamy niezbędne doświadczenie w instalacjach fotowoltaicznych pomp ciepła i klimatyzacji. Nasi instalatorzy posiadają niezbędne certyfikaty do pracy z czynnikami chłodniczymi, profesjonalne narzędzia i doświadczenie. Również stale podnosimy nasze kwalifikacje w tej dziedzinie zdobywając autoryzacje najlepszych światowych firm!

ogrzewanie klimatyzatorem - certyfikaty
marki klimatyzatorów

Indywidualne podejście

Odpowiedni dobór mocy i umiejscowienie agregatu oraz jednostki wewnętrznej jest kluczowe dla uzyskania wydajnej i oszczędnej pracy klimatyzacji. Mamy w tym doświadczenie i chętnie się nim dzielimy! Indywidualne podejście do potrzeb klientów jest naszą dewizą i gwarantują wykonania prac na najwyższym poziomie. Współpracujemy z wieloma producentami klimatyzacji dzięki czemu możemy dobrać odpowiedni system do oczekiwań klienta warunków nieruchomości.

klimatyzacja jako pompa ciepła

Serwis klimatyzacji

Świadczymy również usługi serwisowe. Sezonowe przeglądy są niezbędne dla utrzymania gwarancji producenta urządzeń. Dodatkowo prowadzimy serwis. Masz problemy z klimatyzacją, szukasz oszczędnego komfortowego źródła ciepła? Zadzwoń! Nasi eksperci są gotowi do wyjazdu. Postaramy się pomóc. Zapraszamy do kontaktu.

serwis klimatyzacji

Przykład ogrzewania domu klimatyzacją jednego z klientów z okolic Warszawy

Specyfikacja budynku

Dom 180m2 ocieplony 10 cm styropianu plus okna PCV. Rodzina 2+2. Do podgrzewania wody służy terma 200l z grzałką elektryczną i piec na ekogroszek. Instalacja fotowoltaiczna 6 kWp zamontowana w 2020 a w sierpniu 2021 roku zamontowano w budynku 3 klimatyzatory.

Koszty ogrzewania domu w pierwszym półroczu 2022

 • 350 PLN- wartość rachunku za energię elektryczną z PGE od stycznia do czerwca 2022. W tym opłaty stałe i przesyłowe związane z PV.
 • 1200 PLN – koszt zużytego dodatkowo ekogroszku który został z poprzedniego roku. Około 1 tony.

Łącznie klient wydał około 1550 PLN

Koszt ogrzewania tego samego domu przed inwestycjami w fotowoltaikę i klimatyzację. Pierwsza połowa 2019 roku.

 • 1 560 PLN – wartość rachunków za energię elektryczną z PGE (2400 kWh ) od stycznia do czerwca 2019 (6 x 260 zł m-c) wg cen z 2019 (0,65 PLN za kWh)
 • 2 600 PLN – koszt zakupu 3 ton ekogroszku wg cen z 2019 zużytego do ogrzewania domu w tym czasie

Łącznie klient wydał wówczas około 4 160 PLN na ogrzewanie i prąd zł.

Przeliczając zużycie wg obecnych cen prądu i ekogroszku klient wydałby :

 • 2 208 PLN- koszt zakupu 2 400 kWh energii elektrycznej w PGE prądu w cenie 0,92 PLN za kWh dla klientów indywidualnych
 • 9 000 PLN – koszt zakupu 3 ton ekogroszku wg cen z pierwszej połowy 2022

Łącznie w pierwszej połowie 2022, bez zamontowanych klimatyzatorów klient wydałby 11 208 PLN na prąd i ekogroszek. Tak więc 3 klimatyzatory i fotowoltaika pozwoliły zaoszczędzić klientowi w pierwszym półroczu 2022 r. ponad 9 600 PLN    (11 208 – 1 550 PLN = 9 668 PLN)

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, odezwiemy się z optymalną ofertą!

Co Cię interesuje?
Powyższa zgoda jest wymagana. * Wymagane pola