Blog o odnawialnych źródłach energii i energetyce

06.12.2023

Instalacje fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne w Polsce i na świecie. Fotowoltaika jest uważana za jedno z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych źródeł energii. W ostatnim czasie możemy obserwować szybki spadek kosztów budowy instalacji fotowoltaicznych. Niskie ceny fotowoltaiki w połączeniu z wysokimi cenami energii znacznie skróciły czas zwrotu z inwestycji w tę technologię.

08.09.2023

Nowelizacja ustawy o OZE wprowadza nowe rozwiązania dla instalacji hybrydowych OZE, klastrów energii, oraz wsparcia modernizacyjnego i operacyjnego dla OZE. Aktualizuje także przepisy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. W dniu 31.08.2023 w Dzienniku Ustaw została ogłoszona ustawa nowelizująca ustawę o odnawialnych źródłach energii oraz niektóre inne ustawy. Nowe przepisy wejdą w życie z dniem 01.10.2023.

24.04.2023

Program „Energia Plus” umożliwia przedsiębiorcom uzyskanie pożyczki na wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Obecnie trwa czwarty nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu. Program jest koordynowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Beneficjentami mogą być przedsiębiorcy w rozumieniu ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców, wykonujący działalność gospodarczą.

29.03.2023

Samochody elektryczne stają się coraz popularniejsze, podobnie jak instalacje fotowoltaiczne. Czy samochód elektryczny i fotowoltaika dobrze ze sobą współpracują? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

29.12.2022

Rząd wprowadza nowe rozwiązania dla fotowoltaiki na budynkach wielomieszkaniowych. Jest to tzw. prosument lokatorski. Wspólnoty i spółdzielnie będą miały możliwość odzyskania 100% wartości energii przekazanej do systemu energetycznego. Przewidziane są także dotacje na fotowoltaikę – 50% dofinansowania na instalację.

Program Czyste Powietrze – nowe zasady 2023
20.12.2022

Od stycznia zasady dofinansowania w programie Czyste Powietrze ulegają zmianie i będzie możliwość uzyskania wyższych dotacji. Program obejmuje dotacje na wiele różnych rodzajów urządzeń i rozwiązań, w tym na pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne.

Instalacja fotowoltaiczna
13.12.2022

Jeśli chcesz oszczędzić pieniądze na domowych rachunkach za energię elektryczną, warto rozważyć inwestycję w instalację fotowoltaiczną. Ze względu na rosnące ceny energii, instalacje fotowoltaiczne stają się coraz bardziej opłacalne. Poniżej przedstawiamy prostą kalkulację, pokazującą opłacalność fotowoltaiki przy nowych cenach energii.

Wsparcie na OZE dla Wspólnot i Spółdzielni Mieszkaniowych. Program TERMO
01.12.2022

  BGK uruchamia nowe wsparcie dla domów wielorodzinnych na instalacje Odnawialnych Źródeł Energii. Dziś wchodzi w życie ustawa o poprawie warunków mieszkaniowych przyjętej przez sejm 29 września 2022 roku. Ustawa ma na celu podniesienie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych  i rozwinąć budownictwo mieszkaniowe dla osób o niższych dochodach. Treść ustawy Środki, które maja pochodzić z unijnego Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności czyli z Krajowego Planu Odbudowy. Będą przekazywane w ramach grantu na pokrycie 50 % kosztów instalacji odnawialnego źródła …..

magazyn energii
25.11.2022

Do instalacji PV można dołączyć magazyn energii (inaczej akumulatory, baterie). Taka instalacja jest podłączona do sieci, jednocześnie korzystając z magazynu energii, w którym składuje nadwyżki produkcji do wykorzystania później.

24.11.2022

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej ogłosił zmianę w programie dotacji do instalacji fotowoltaicznych „Mój Prąd”. Dotacje zostały zwiększone, zarówno na zwykłe instalacje, jak i na instalacje z magazynami energii.

1 2 3

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, odezwiemy się z optymalną ofertą!

Co Cię interesuje?
Powyższa zgoda jest wymagana. * Wymagane pola