Blog o odnawialnych źródłach energii i energetyce

Jak zmniejszyć rachunki za energię w firmie
06.12.2022

Ceny prądu mimo ustaw mrożących ceny nadal rosną i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. W wielu branżach koszty energii elektrycznej mają ogromny wpływ na koszt końcowy produktu czy usługi a co za tym idzie rentowność przedsiębiorstwa. Przedstawiamy krótki poradnik, jak zaoszczędzić na rachunkach za prąd w przedsiębiorstwie. Przede wszystkim wiedza… Co w firmie zużywa najwięcej prądu? To, ile prądu zużywa firma, zależy od wielu różnych czynników, przede wszystkim branży i specyfiki przedsiębiorstwa. …..

05.06.2020

Każda firma szuka oszczędności, widzimy to po zainteresowaniu audytami efektywności energetycznej, które przeprowadzamy dla firm, dlatego bazując na naszym doświadczeniu, pracy z setkami przedsiębiorstw przygotowaliśmy przewodnik z poradami na temat sposobów na oszczędności w firmie. Jak oszczędzać na energii w firmie? Rosnące ceny energii nie pomagają w zachowaniu stałych kosztów, a co mówić o oszczędnościach. Dlatego warto skupić się na tym dokładniej, by znaleźć źródła nieefektywnego wykorzystania energii. Potraktuj to jako analiza czy mini audyt, dzieki któremu określisz, które obszary …..

06.05.2020

Wiele firm zastanawia się jak obniżyć rachunki za prąd w firmie, tym samym jak obniżyć koszty stałe? Podstawą do konkretnych działań zmniejszających rachunki za energię, jest przeprowadzeniem audytu energetycznego w przedsiębiorstwie. Pisaliśmy o tym temacie już kilka razy, między innymi po wprowadzeniu ustawy z 20 maja 2016, która przedsiębiorców zatrudniających co najmniej 250 osób w przeliczeniu na pełne etaty lub których obrót roczny przekracza 50 mln. euro, zobowiązywała do przeprowadzenia Audytu Efektywności Energetycznej w terminie do 30 września 2017 r. …..

04.05.2020

W kwietniu w życie weszła ustawa  o wspieraniu termomodernizacji i remontów, która wprowadziła wyższą premię termomodernizacyjną za montaż w budynkach odnawialnych źródeł energii, w tym oczywiście paneli fotowoltaicznych. Premia wyniesie aż 21% kosztów inwestycji. Co ciekawe, właściciele domów jedno oraz wielorodzinnych mogą z niej skorzystać, nawet przy instalacji słonecznej o mocy do 50 kW. Fotowoltaika: Co wprowadza nowa ustawa z 12 kwietnia 2020 roku? Po pierwsze premia termomodernizacyjna została uproszczona oraz podniesiona. Celem jest zachęcenie właścicieli domów jednorodzinnych, spółdzielni mieszkaniowych …..

30.11.2017

Ostatnie lata przyniosły szereg  możliwości dla gmin w zakresie zarządzania zużywaną energią oraz rozwojem własnych źródeł wytwórczych.  Często jednak gminy zaniedbują tę możliwości, czy to ze względu na brak kompetencji, niechęć do rozwoju w tym kierunku, czy też poprzez brak świadomości potencjału jaki posiadają. Doradcy Energetyczni, chcąc wspierać lokalne samorządy w rozwoju czystej i dobrze zarządzanej energetyki wychodzą naprzeciw przygotowując dedykowany produkt dla gmin. Produkt dla Gmin Szeroka znajomość rynku oraz potencjału w nim zawartego skłoniła nas by wystąpić do …..

Audyt energetyczny przedsiębiorstwa
30.01.2017

Audyt Energetyczny Przedsiębiorstwa Zgodne z wymogami ustawy z 20 maja 2016 przedsiębiorcy zatrudniający co najmniej 250 osób w przeliczeniu na pełne etaty lub których obrót roczny przekracza 50 mln. euro, zobowiązani są do przeprowadzenia Audytu Efektywności Energetycznej w terminie do 30 września 2017r. Wszyscy przedsiębiorcy niezależnie od branży ani od tego czy są we własnych budynkach czy wynajmowanych. Nie wykonanie audytu na czas obarczone jest karą pieniężna do 5% przychodu rocznego. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów uruchamiamy usługę realizacji Audytów …..

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, odezwiemy się z optymalną ofertą!

Co Cię interesuje?
Powyższa zgoda jest wymagana. * Wymagane pola