Blog o odnawialnych źródłach energii i energetyce

06.12.2023

Instalacje fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne w Polsce i na świecie. Fotowoltaika jest uważana za jedno z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych źródeł energii. W ostatnim czasie możemy obserwować szybki spadek kosztów budowy instalacji fotowoltaicznych. Niskie ceny fotowoltaiki w połączeniu z wysokimi cenami energii znacznie skróciły czas zwrotu z inwestycji w tę technologię.

08.09.2023

Nowelizacja ustawy o OZE wprowadza nowe rozwiązania dla instalacji hybrydowych OZE, klastrów energii, oraz wsparcia modernizacyjnego i operacyjnego dla OZE. Aktualizuje także przepisy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. W dniu 31.08.2023 w Dzienniku Ustaw została ogłoszona ustawa nowelizująca ustawę o odnawialnych źródłach energii oraz niektóre inne ustawy. Nowe przepisy wejdą w życie z dniem 01.10.2023.

01.06.2023

Samochód elektryczny to świetny wybór dla osób, które cenią sobie ekologię, oszczędność i nowoczesność. Jednak aby w pełni korzystać z zalet auta na prąd, trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki do ładowania baterii. W związku z tym w najbliższym czasie zaczną obowiązywać nowe przepisy, nakazujące właścicielom nieruchomości z dużymi parkingami instalowanie stacji ładowania do pojazdów elektrycznych. Dlatego w naszej ofercie mamy dla Państwa doskonałe ładowarki do samochodów elektrycznych, które umożliwią szybkie i bezpieczne napełnianie akumulatorów.

24.04.2023

Program „Energia Plus” umożliwia przedsiębiorcom uzyskanie pożyczki na wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Obecnie trwa czwarty nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu. Program jest koordynowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Beneficjentami mogą być przedsiębiorcy w rozumieniu ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców, wykonujący działalność gospodarczą.

29.03.2023

Samochody elektryczne stają się coraz popularniejsze, podobnie jak instalacje fotowoltaiczne. Czy samochód elektryczny i fotowoltaika dobrze ze sobą współpracują? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

10.03.2023

W ostatnim roku gwałtownie wzrosła popularność pomp ciepła, jako taniego i ekologicznego źródła ogrzewania. Ale jak właściwie działa pompa ciepła? Postaramy się to wyjaśnić o w niniejszym artykule.

20.01.2023

Klimatyzacja może być uznana za rodzaj pompy ciepła i wiele osób wykorzystuje ją do ogrzewania. W związku z tym wielu klientów zadaje nam pytanie, czy koszty poniesione na instalację klimatyzacji można odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Odpowiedź brzmi tak, ale…

29.12.2022

Rząd wprowadza nowe rozwiązania dla fotowoltaiki na budynkach wielomieszkaniowych. Jest to tzw. prosument lokatorski. Wspólnoty i spółdzielnie będą miały możliwość odzyskania 100% wartości energii przekazanej do systemu energetycznego. Przewidziane są także dotacje na fotowoltaikę – 50% dofinansowania na instalację.

23.12.2022

Rozważając zakup pompy ciepła czy też porównując oferty różnych firm warto zwrócić uwagę, czy w instalacji znajduje się bufor do pompy ciepła.

1 2 3 21

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, odezwiemy się z optymalną ofertą!

Co Cię interesuje?
Powyższa zgoda jest wymagana. * Wymagane pola