Blog o odnawialnych źródłach energii i energetyce

Możesz jeszcze skorzystać z obniżonych cen energii.
05.12.2022

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa a także jednostki samorządu i podmioty użyteczności publicznej miały czas do 30 listopada aby złożyć oświadczenie odbiorcy uprawnionego. Jednak nie wszystko jeszcze stracone ponieważ, zgodnie z ustawą gwarancja obniżonej stawki działa od kolejnego miesiąca po złożeniu oświadczenia do sprzedawcy. Więc jeżeli nie zrobiłeś tego do końca listopada złóż je w grudniu, wówczas otrzymasz gwarancje niższych cen od stycznia 2023. Również przedsiębiorcy, których kontrakty terminowe wchodzą w życie w styczniu 2023 a cena energii jest wyższa …..

28.11.2019

 W dniu 28 listopada firma HEG czyli Hermes Energy Group Sp z o.o. ogłosiła zakończenie sprzedaży energii i gazu. Co to oznacza dla jej Klientów?  Hermes Energy Group Sp z o.o. – koniec sprzedaży gazu i energii W związku z tym, że firma HEG kończy sprzedaż energii i gazu, co można wyczytać w ich oświadczeniu poniżej. Wszyscy Klienci od 1 grudnia przejdą na sprzedaż rezerwową na cenach taryfowych wyższych niż negocjowane. W tej sytuacji najważniejsze jest szybkie wybranie nowego sprzedawcy …..

09.05.2018

Od lutego bieżącego roku czyli już u schyłku okresu grzewczego notujemy duże wzrosty cen gazu ziemnego w obrocie hurtowym.  Gaz ziemny osiągnął poziom najwyższy od lat. Wczorajsza średnia cena MWh w kontrakcie na 2019 rok  to 95 zł i aż 102 zł na sezon grzewczy 2018/2019.  Gaz ziemny – czynniki ceny Jak to przy gazie cena jest uzależniona od sezonu i zawsze jest wyższa w okresie grzewczym jednak ten okres mamy już za sobą.  Jeszcze w lutym nikt się nie …..

Ceny Energii Elektrycznej
09.05.2018

Przez ostatnie tygodnie ceny energii elektrycznej biją kolejne rekordy.  Wczoraj średnie ceny pradu na rynku hurtowym w kontrakcie terminowym na 2019 rok przekroczyły nienotowany dotąd poziom 207 zł/MWh netto.  W kontraktach na 2020 rok były jeszcze wyższe i sięgnęły prawie 209 zł/MWh netto.  Od sierpnia zeszłego roku obserwujemy ciągły wzrost cen energii elektrycznej, które najwyższy skok odnotowały w ostatnim kwartale.  W stosunku do tego samego okresu zeszłego roku ceny energii elektrycznej wzrosły o 24 %. W zeszłym roku hurtowe ceny …..

Ceny praw do emisji CO2
23.03.2018

Prawa do emisji CO2 to mówiąc w wielkim skrócie instrumenty rynkowe mające na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery przez światowe gospodarki. Są pokłosiem protokołu w Kioto z 1997 roku o ochronie klimatu i redukcji gazów cieplarnianych, gdzie wszystkie kraje przystępujące do traktatu zobowiązały się do określonego poziomu redukcji wypuszczanych do atmosfery gazów.  Jak można się domyślać największymi emitentami gazów są m in. elektrownie opalane węglem, które w naszym kraju stanowią podstawę systemu energetycznego. Handel prawami do emisji CO2 …..

Wzrost Cen energii elektrycznej
19.03.2018

Od kilku miesięcy obserwujemy nieprzerwany i duży wzrost cen energii elektrycznej  oraz zielonych certyfikatów. Po nieznacznym spadku w styczniu zauważamy duży wzrost cen energii bazowej (czarnej), który  skoczyły osiągając dawno nie widziany poziom 190 zł/MWh. Ceny energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii w kontraktach terminowych np. na 2019 rok wzrosły o ok. 14% z okolic 165 zł do 188 zł za MWh w dniu 19 marca 2018.  Poniższy wykres pokazuje średnie dobowe ceny energii w ciągu 12 miesięcy od marca …..

zakup Fotowoltaiki
25.05.2015

Poniższy wykres prezentuje zmiany cen energii elektrycznej w stawce bazowej w kontrakcie na 2016 rok na przełomie ostatnich 12 miesięcy. Jak widać po wiosennym spadku cen zaczynają się one znów zwiększać.  Według nas, właśnie teraz jest najlepszy okres na zawieranie umów z gwarancją stawki na przyszły rok. Nasze oferty są oparte o wahania cen na Towarowej Giełdzie Energii . NAJBARDZIEJ PRZEWIDYWALNI ZAWIERAJĄ UMOWY  NA ENERGIĘ W DRUGIM KWARTALE.     Przeczytaj również: KIM JEST POLSKI PROSUMENT

zakup Fotowoltaiki
25.05.2015

W dniu 18 maja 2015 nasza firma Doradcy Energetyczni nawiązała współpracę z kolejnym znaczącym sprzedawcą energii na rynku Hurtowym i Detalicznym . Nowy sprzedawca to Deltis sp. z o.o. działający pod marką handlową Deltis Energia. Firma ta działa na rynku klientów biznesowych i indywidualnych i zabiegaliśmy o ich współprace ze względu na elastyczne podejście do klienta i wysoką jakość obsługi. Deltis sp. z o.o.  jest członkiem Towarowej Giełdy Energii a ich koncesja jest ważna do 2023 roku. Przeczytaj również: NAJLEPSZY …..

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, odezwiemy się z optymalną ofertą!

Co Cię interesuje?
Powyższa zgoda jest wymagana. * Wymagane pola