Rodzaje dotacji na eko energię: fotowoltaika, pompy ciepła czy termomodernizacja?

Dostajemy wiele pytań o to, czy są jeszcze do wzięcia dotacje na inwestycje w odnawialne źródła energii? Sytuacja z dnia na dzień zmienia się, osoby indywidualne mogą korzystać z ulgi termomodernizacyjnej i programu Mój Prąd, chociaż nie jest to jedyna możliwość. O czym pisaliśmy w artykule: Kiedy dotacja „Mój Prąd” NIE opłaca się?

Sprawdziliśmy, jakie dofinansowania czekają nas w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na poszczególne województwa. Warto wiedzieć o innych możliwościach, ponieważ dofinansowanie może sięgnąć 95%.

Inwestycje w odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej atrakcyjne, zarówno dla domów jednorodzinnych, firm czy gospodarstw. Coraz więcej osób chce inwestować w panele fotowoltaiczne, elektrownie słoneczne, farmy wiatrowe i biogazownie. Na tego typu przedsięwzięcia, przyznawane są dofinansowania. Jak się okazuje, w niektórych województwach dotacje na OZE są jeszcze dostępne, warto wiedzieć, że różnią się między sobą, a grono beneficjentów oraz budżetów różni się w zależności od lokalizacji.

Chcesz wiedzieć, jakie finansowanie możliwe jest w Twoim obszarze zamieszkania? 

Napisz do nas!

Sprawdzimy to dla Ciebie i przygotujemy bezpłatną ofertę: kontakt@doradcyenergetyczni.com.pl 

 +48 22 370 29 70

__________

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. to firma działająca od 2012 r. w całym kraju poprzez sieć doradców klienta i centralne biuro w Warszawie. Nasz zespół liczy 100 doświadczonych doradców energetycznych. Od 2012 doradzaliśmy ponad 3 000 klientom – o łącznym wolumenie ponad 1 000 GWh. Posiadamy kompleksową ofertę dla firm oraz osób prywatnych z zakresu: FOTOWOLTAIKA / GAZ / PRĄD / AUDYT 

__________