Blog o odnawialnych źródłach energii i energetyce

Możesz jeszcze skorzystać z obniżonych cen energii.
05.12.2022

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa a także jednostki samorządu i podmioty użyteczności publicznej miały czas do 30 listopada aby złożyć oświadczenie odbiorcy uprawnionego. Jednak nie wszystko jeszcze stracone ponieważ, zgodnie z ustawą gwarancja obniżonej stawki działa od kolejnego miesiąca po złożeniu oświadczenia do sprzedawcy. Więc jeżeli nie zrobiłeś tego do końca listopada złóż je w grudniu, wówczas otrzymasz gwarancje niższych cen od stycznia 2023. Również przedsiębiorcy, których kontrakty terminowe wchodzą w życie w styczniu 2023 a cena energii jest wyższa …..

ceny energii
01.12.2022

O ile ustawa mrożąca ceny jest Państwu prawdopodobnie znana (pisaliśmy o niej tutaj) to „Domiar” może być mniej jasny dlatego rozwiniemy trochę ten temat. „Podatek domiarowy” bo o nim mowa to odpis na rządowe fundusze, z których pokrywane mają być koszty ustawy zamrażającej ceny prądu dla gospodarstw domowych, MŚP i samorządów. Założeniem tego podatku było pozbawienie spółek energetycznych nadzwyczajnych zysków ze wzrostu cen energii bo nie wszystkim koszty wzrosły współmiernie do cen sprzedaży. Głównie chodzi tu o elektrownie na węgiel …..

magazyn energii
25.11.2022

Do instalacji PV można dołączyć magazyn energii (inaczej akumulatory, baterie). Taka instalacja jest podłączona do sieci, jednocześnie korzystając z magazynu energii, w którym składuje nadwyżki produkcji do wykorzystania później.

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, odezwiemy się z optymalną ofertą!

Co Cię interesuje?
Powyższa zgoda jest wymagana. * Wymagane pola