Pompa ciepła i fotowoltaika

Dlaczego warto zainwestować w takie połączenie?

niezależność od podwyżek cen wszystkich paliw
samodzielność w wytwarzaniu ciepła w domu
samodzielność w wytwarzaniu prądu w domu
rachunki miesięczne wynoszące zaledwie kilka zł
realny wpływ na środowisko dzięki wykorzystaniu wyłącznie energii słonecznej
szybszy zwrot inwestycji

Finansowanie z dotacji

Okres zwrotu inwestycji może ulec znacznemu skróceniu jeśli zakup instalacji PV lub pompy ciepła zostanie sfinansowany z dotacji do odnawialnych źródeł energii. Doradcy Energetyczni wspierają w uzyskaniu takich dotacji – Program “Czyste Powietrze”.

W dłuższej perspektywie czasu, oszczędności, jakie może przynieść korzystanie z połączenia pompy ciepła i fotowoltaiki to kwota rzędu nawet 60 tysięcy złotych.

Efektywność i ekonomiczność działania

W sezonie grzewczym (wrzesień-kwiecień), zużywamy 2/3 energii wyprodukowanej rocznie przez instalację fotowoltaiczną. Energia wytworzona w tym okresie, w całości pokrywa działanie urządzeń elektrycznych w domu, a z jej działania korzysta również pompa ciepła. Pozostała 1/3 energii jest konsumowana w okresie od kwietnia do września.

Dzięki rocznej kompensacji produkcji energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych, nadwyżki letnie możemy przechować w sieci i skorzystać z nich jesienią, zimą i wczesną wiosną tj. w okresie zwiększonego zapotrzebowania na energię cieplną.

Połączenie instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Pompa ciepła pobiera nawet pięciokrotnie mniej energii elektrycznej w porównaniu ze zwykłymi kotłami elektrycznymi, matami grzewczymi czy foliami na podczerwień.

Dzięki pompie ciepła można uzyskać samowystarczalność energetyczną budynku. Takiej samowystarczalności nie dają inne elektryczne źródła ciepła, ponieważ zużywają zbyt dużo energii i w związku z tym wymagają przynajmniej trzykrotnie większych instalacji PV. W przypadku ogrzewania pompą ciepła, bardzo często wystarczy instalacja fotowoltaiczna o mocy do 10kW, by zapewnić prąd na cały rok dla wszystkich urządzeń w domu oraz na ogrzewanie i ciepłą wodę.

Oferta doradców energetycznych

Firma Doradcy Energetyczni może zainstalować specjalną pompę tylko do ciepłej wody użytkowej. Jest to rozwiązanie dla osób, które mają już na dachu panele fotowoltaiczne i mają nadwyżki prądu latem. Jeśli dotychczas ciepłą wodę przygotowywali za pomocą kotła na jakiekolwiek paliwo, to latem mogą wyłączyć kocioł i wodę ciepłą przygotowywać wiosną i latem za pomocą specjalnej pompy ciepła. Ciepła woda będzie więc „za darmo”, bo prąd produkują panele.

Tak wygląda pompa tylko do ciepłej wody użytkowej.  Dodatkowym plusem takiej pompy jest to, że latem grzejąc wodę, może ona chłodzić jednocześnie dom.

Skorzystaj z dofinansowania z Doradcami Energetycznymi!

 

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, odezwiemy się z optymalną ofertą!

Co Cię interesuje?
Powyższa zgoda jest wymagana. * Wymagane pola