Pompa ciepła i fotowoltaika

Dlaczego warto zainwestować w takie połączenie?

niezależność od podwyżek cen wszystkich paliw
samodzielność w wytwarzaniu ciepła w domu
samodzielność w wytwarzaniu prądu w domu
rachunki miesięczne wynoszące zaledwie kilka zł
realny wpływ na środowisko dzięki wykorzystaniu wyłącznie energii słonecznej
szybszy zwrot inwestycji

Finansowanie z dotacji

Okres zwrotu inwestycji może ulec znacznemu skróceniu jeśli zakup instalacji PV lub pompy ciepła zostanie sfinansowany z dotacji do odnawialnych źródeł energii. Doradcy Energetyczni wspierają w uzyskaniu takich dotacji:

Program “Czyste Powietrze”.

Program „Mój Prąd”

W dłuższej perspektywie czasowej, oszczędności, jakie może przynieść korzystanie z połączenia pompy ciepła i fotowoltaiki, mogą kilkukrotnie przekroczyć koszt instalacji.

Efektywność i ekonomiczność działania

W sezonie grzewczym (wrzesień-kwiecień), zużywamy większość energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Energia wytworzona przez instalację w tym okresie w całości jest wykorzystana na zasilanie urządzeń elektrycznych w domu, a z jej działania korzysta również pompa ciepła. W okresie od kwietnia do września instalacja większość energii oddaje do sieci – za oddaną energię otrzymujemy później rekompensatę w postaci obniżenia rachunków.

Dzięki rocznemu rozliczeniu produkcji energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych w systemie net-billing, nadwyżki letnie możemy odzyskać jako obniżenie rachunków, i skorzystać z nich jesienią, zimą i wczesną wiosną tj. w okresie zwiększonego zapotrzebowania na energię cieplną.

Połączenie instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Pompa ciepła pobiera nawet pięciokrotnie mniej energii elektrycznej w porównaniu ze zwykłymi kotłami elektrycznymi, matami grzewczymi czy foliami na podczerwień.

Dzięki pompie ciepła można uzyskać samowystarczalność energetyczną budynku. Takiej samowystarczalności nie dają inne elektryczne źródła ciepła, ponieważ zużywają zbyt dużo energii i w związku z tym wymagają przynajmniej trzykrotnie większych instalacji PV. W przypadku ogrzewania pompą ciepła, bardzo często wystarczy instalacja fotowoltaiczna o mocy do 10kW, by zapewnić prąd na cały rok dla wszystkich urządzeń w domu oraz na ogrzewanie i ciepłą wodę.

Oferta Doradców Energetycznych

Nasza firma zajmuje się instalacją pomp powietrze-woda. Jest to według nas rozwiązanie bardziej opłacalne ekonomicznie od pomp gruntowych. Instalujemy zarówno standardowe pompy ciepła zasilające system centralnego ogrzewania oraz ciepłą wodę użytkową, jak i specjalne pompy tylko do ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła tylko do ciepłej wody to dobre rozwiązanie dla osób, które mają już na dachu panele fotowoltaiczne i mają nadwyżki prądu latem, nie chcą jednak ponosić wydatków związanych z wymianą głównego źródła ciepła. Oba te rodzaje pomp ciepła pozwalają zwiększyć poziom wykorzystania darmowej energii z fotowoltaiki.

Skorzystaj z dofinansowania z Doradcami Energetycznymi!

 

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, odezwiemy się z optymalną ofertą!

Co Cię interesuje?
Powyższa zgoda jest wymagana. * Wymagane pola