Czy pompa ciepła, to dobry sposób na ogrzanie domu zimą i latem?

W ostatnich miesiącach, coraz więcej osób decyduje się na wymianę starych źródeł ciepła. Wpływa na to między innymi rosnąca świadomość ekologiczna Polaków, ale również dotacje, które motywują do zmian. W tym artykule  odpowiemy na pytanie: czy wybór pompy ciepła jest dobrym rozwiązaniem? 

Czym jest pompa ciepła?

Zacznijmy od wyjaśnienia, o czym właściwie mówimy.  Pompa ciepła to urządzenie, które wykorzystuje naturalne i nieograniczone źródło energii, jakim jest powietrze. Zastanawiasz się jak, działa pompa ciepła? Zaawansowane technologie ogrzewają pozyskane przez pompę powietrze, które następnie, wykorzystywane jest w całym układzie grzewczym. Dzięki temu nie musimy martwić się o zapas opału przed sezonem grzewczym, a w trakcie niego, nie dotyczy nas podkładanie do pieca.

Pompa ciepła, może służyć również do podgrzewania wody. Specjalny system i technologie pozwalają pompom ciepła przygotować ciepłą wodę użytkową. Pompa ciepła oznacza zatem nie tylko brak kominów, ale także dymu i sadzy, które powstają podczas palenia w piecu. Po instalacji pompy ciepła, ekologicznie, tanio oraz czysto otrzymamy ciepłą wodę.

Co z pompą ciepła latem?

Pompa ciepła, jak sama nazwa wskazuje odpowiada za ogrzewanie budynku oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej. To jednak nie jedyne jej zalety, ma ona swoje zastosowanie również latem. Warto wspomnieć, że służy one również do chłodzenia budynków w gorące dni. Możliwości technologiczne pompy ciepła są takie, że przy pomocy układu wykorzystywanego zimą do ogrzania budynku, latem możemy go schłodzić.

Odpowiadając na pytanie początkowe, czy pompa ciepła jest dobrym pomysłem? TAK! To świetne rozwiązanie dla lubiących niezależność, ekologię, oszczędność w dłuższej perspektywie. Mimo, że pompa ciepła jest sporą inwestycją, to widząc jak, wiele niesie za sobą korzyści, warto wziąć ją pod uwagę już na etapie planowania czy budowy domu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej. Napisz do nas, a pomożemy w podjęciu najlepszej decyzji, dla swojego domu. 

 

Chcesz zamontować pompę ciepła w swoim domu?

Chcesz otrzymać dofinansowanie?

Napisz do nas!

kontakt@doradcyenergetyczni.com.pl  / +48 22 370 29 70

__________

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. to firma działająca od 2012 r. w całym kraju poprzez sieć doradców klienta i centralne biuro w Warszawie. Nasz zespół liczy 100 doświadczonych doradców energetycznych. Od 2012 doradzaliśmy ponad 3 000 klientom – o łącznym wolumenie ponad 1 000 GWh. Posiadamy kompleksową ofertę dla firm oraz osób prywatnych z zakresu: FOTOWOLTAIKA / GAZ / PRĄD / AUDYT 

__________