Gaz ziemny najdroższy od lat!

Od lutego bieżącego roku czyli już u schyłku okresu grzewczego notujemy duże wzrosty cen gazu ziemnego w obrocie hurtowym.  Gaz ziemny osiągnął poziom najwyższy od lat. Wczorajsza średnia cena MWh w kontrakcie na 2019 rok  to 95 zł i aż 102 zł na sezon grzewczy 2018/2019. 

Jak to przy gazie cena jest uzależniona od sezonu i zawsze jest wyższa w okresie grzewczym jednak ten okres mamy już za sobą.  Jeszcze w lutym nikt się nie spodziewał takich wzrostów i gaz można było kupić na 2019 rok po cenie hurtowej około 80 zł. Teraz mimo że jest już po okresie grzewczym trzeba za tę samą MWh zapłacić już 95 zł. Po doliczeniu akcyzy mamy cenę 98,6 średniorocznie. A to wszystko bez marzy sprzedawcy, który przecież też musi coś na tym zarobić. Martwi sytuacja że obecne ceny są znacznie wyższe niż w zeszłym roku w tym samym okresie a także ze są wyższe niż w szczycie okresu grzewczego. 

Wyższe ceny gazu są natomiast na sezon grzewczy czyli na IV Q 2018 – I Q 2019 i kształtują się na poziomie ok 101-102 z/ MWh i wciąż rosną. 

Zapraszamy przedsiębiorstwa, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty i inne podmioty zużywające gaz w dużych ilościach  (taryfy od W-4 włącznie) do wzięcia udziału w organizowanej przez Doradcy Energetyczni sp. z o.o. „Grupie Zakupowej”. Umowa grupy zakupowej pozwala zabezpieczyć ceny gazu na kolejne lata na bardzo korzystnych warunkach. 

Na czym polega „Grupa Zakupowa”

Umawiamy się z klientami na cenę którą zakładamy ze jesteśmy w stanie osiągnąć poprzez profilowanie i zakupy w odpowiednim momencie. Aktualnie jest to cena 87 zł MWh na profil grzewczy i 85 zł/MWh na profil produkcyjny. Jesteśmy przekonani że poprzez nasze i naszych partnerów działania , no i oczywiście dzięki zebraniu odpowiedniego wolumenu, ceny są realne do uzyskania. Chociaż przy obecnych wzrostach nigdy nie wiadomo. Nasi klienci niczym nie ryzykują ponieważ jeżeli to się nie uda, bo ceny na giełdzie aż tak poszybują że będzie to niemożliwe wówczas  nie musza zawierać finalnej umowy bez konsekwencji.  Nie zakładamy jednak takiej sytuacji.

Oferta jest ograniczona czasowo do końca czerwca. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem lub Doradcami Klienta. 

Więcej nt. grupy zakupowej znajdziesz tutaj Grupa Zakupowa Gazu