Ceny paneli fotowoltaicznych w 2020 roku, czy wzrosną?

W roku 2019 firmom produkcyjnym, zdarzyły się momenty spowolnienia w dostawach komponentów systemów fotowoltaicznych.  Głównie ze względu na duże boom, przez które firmy nie wyrabiały się z dostarczeniem ich, a także wyprodukowaniem. W efekcie końcowym nadal w naszym kraju jest to rynek nowy, co za tym idzie, czynnik ludzki w postaci wyspecjalizowanych w tym temacie rąk do pracy był deficytem. Na szczęście nasza firma posiada ponad 100 doświadczonych doradców oraz monterów w całej Polsce więc udało nam się zareagować na tę potrzebę dosyć szybko. Co nie zmienia faktu, że było to jedno z wyzwań rynku w minionym roku.

Czy te czynniki wpływają na ceny paneli fotowoltaicznych?

Rosnący popyt na konsumentów to również dobra wiadomość dla producentów, którzy zwiększając produkcję, są w stanie obniżyć koszty a rosnąca konkurencja, tym bardziej ich do tego zmusza.

Zaczynając od roku 2018, który był jednym z pierwszych, po którym było widać tak duże globalne zmiany, kolejno w 2019 odnotowano spadek cen modułów fotowoltaicznych.

Według szacunków naszych dostawców, ceny ogniw i modułów fotowoltaicznych, od początku 2018 roku do 3 kwartału 2018 r. przeciętne, oferowane przez producentów ceny modułów fotowoltaicznych spadły od 19 % do nawet o 25%.

Czy ceny ogniw fotowoltaicznych w 2020 będą tańsze?

I tak i nie. Zależy, na jakie ogniwa patrzymy, jakiej jakości oraz żywotności. Na rynku pojawia się wiele firm, które oferują niską ceną, ale niestety i niską jakość.

Pamiętajmy, że technologia cały czas rozwija się i zmienia, ponieważ trend wciąż jest nowym w naszym kraju, a systemy i firmy produkujące wprowadzają nowe ulepszenia. Skupienie cały czas jest na wydajność, moc i uzysk energii. Dodatkowo zarządzanie za pomocą aplikacji czy chmury. W związku z tym ceny mogą zmniejszyć się, ale do pewnego momentu. Z czasem ustabilizują się i to jest właśnie ten czas kiedy warto podjąć decyzję o zainstalowaniu takiego systemu, kolejną jest zapowiedź kontynuacji programu dla osób fizycznych Mój Prąd prowadzonego przez NFOŚiGW. To dobra wiadomość dla konsumentów, która z pewnością zachowa, a nawet i zwiększy obecne tempo rozwoju eko energii.

Chcesz zamontować panele w swoim domu?

Chcesz otrzymać dofinansowanie?

Napisz do nas! kontakt@doradcyenergetyczni.com.pl  / +48 22 370 29 70

__________

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. to firma działająca od 2012 r. w całym kraju poprzez sieć doradców klienta i centralne biuro w Warszawie. Nasz zespół liczy 100 doświadczonych doradców energetycznych. Od 2012 doradzaliśmy ponad 3 000 klientom – o łącznym wolumenie ponad 1 000 GWh. Posiadamy kompleksową ofertę dla firm oraz osób prywatnych z zakresu: FOTOWOLTAIKA / GAZ / PRĄD / AUDYT 

__________