Tańszy prąd w 2020 roku – czy jest to możliwe?

W dzisiejszych czasach wszystkie sektory gospodarki prężnie się rozwijają. Jednym z nich jest przemysł energetyczny, który także obfituje w ostatnich latach w innowacje. Ich wymogiem jest to, aby były przyjazne zarówno dla portfela, jak i całej ekologii środowiska. Jednym z rozwiązań, spełniające oba te warunki jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Dzięki wykorzystaniu np. energii słonecznej i urządzeń fotowoltaicznych możliwa jest „produkcja” prądu z promieni słonecznych, co jest o wiele tańszym i bardziej ekologicznym sposobem niż tradycyjne spalanie węgla kopalnianego.

Fotowoltaika, jak to właściwie działa?

Dzięki wykorzystaniu słońca i specjalnych urządzeń, zaprojektowanych do konwertowania energii słonecznej w elektryczną, możliwe jest generowanie prądu na własny użytek, a także ogrzewanie wody. Pozwala to zaoszczędzić wiele pieniędzy, mimo że pierwotnie inwestycja założenie takiej instalacji może wydawać się spora.

Czy wykorzystanie fotowoltaiki faktycznie się opłaca?

Jeżeli podliczymy sobie ostatecznie ile do tej pory wyniosły nas rachunki za prąd, a ile będziemy za nie płacić, korzystając z fotowoltaiki, bardzo szybko się okaże, że inwestycja zwróci się w ciągu kilku lat. Zobacz przykładowy kalkulator tutaj (klik). Wiele zależy, od naszego indywidualnego zapotrzebowania na prąd oraz stanu nasłonecznienia okolicy, w której mieszkamy. Ostatecznie jednak i tak będziemy płacili dużo niższe rachunki za prąd, a niżeli korzystalibyśmy z tradycyjnych dostawców energii elektrycznej, którzy wciąż podwyższają ceny. 

Co zrobić, aby w 2020 i kolejnych latach płacić tańsze rachunki za prąd? Inwestuj w odnawialne źródła energii, jak panele fotowoltaiczne. 

 

Napisz do nas!

kontakt@doradcyenergetyczni.com.pl  / +48 22 370 29 70

__________

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. to firma działająca od 2012 r. w całym kraju poprzez sieć doradców klienta i centralne biuro w Warszawie. Nasz zespół liczy 100 doświadczonych doradców energetycznych. Od 2012 doradzaliśmy ponad 3 000 klientom – o łącznym wolumenie ponad 1 000 GWh. Posiadamy kompleksową ofertę dla firm oraz osób prywatnych z zakresu: FOTOWOLTAIKA / GAZ / PRĄD / AUDYT 

__________