Fotowoltaika do podgrzewania wody? Sprawdź, czy można zastosować panele fotowoltaiczne w domu, oraz firmie!

Większość z nas, myśląc o fotowoltaice, wyobraża sobie płytę solarną na dachu domu, która służy do produkcji prądu ze słońca. Jak się okazuje, takie myślenie jest co najmniej błędne, gdyż fotowoltaika, ma o wiele więcej zastosowań, niż jedynie generowanie prądu elektrycznego. Są to urządzenia wszechstronne, których zastosowanie w naszym domu pozwoli na znaczną oszczędność, pozwalającą na pełne spłacenie zainwestowanych w ogniwa środków. Jakie jest zastosowanie ogniw fotowoltaicznych? Czy można z nich korzystać tylko w domu?

Zastosowanie ogniw fotowoltaicznych

Pierwszą funkcją, która jest jednocześnie najważniejsza w ogniwach solarnych, jest oczywiście generowanie prądu. Dzięki absorpcji energii ze słońca za pomocą specjalnej technologii, instalacja fotowoltaiczna generuje prąd, nie pobierając przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Zgromadzona energia jest magazynowana w specjalnych ogniwach, których budowa przypomina te ogniwa, które znamy chociażby z samochodów elektrycznych. Oprócz tego, że fotowoltaika generuje prąd, który możemy wykorzystywać do ogrzewania wody.

Dzięki temu, że słońce, poza energią emituje także znaczne ilości ciepła, możemy je wykorzystać do własnych potrzeb, takich jak np. ogrzanie wody. Dzięki temu, inwestycja w fotowoltaikę jest jeszcze bardziej opłacalna, oraz zdecydowanie bardziej wszechstronna, niż mogłoby się to wydawać. Taka instalacja jest doskonałym wyborem niemal w każdym domu i pozwala zaspokoić prawie wszystkie jego potrzeby w zakresie możliwości wykorzystania ogniw, bez konieczności płacenia comiesięcznych rachunków.

Przykładowa kalkulacja instalacji PV dla niewielkiego domu jednorodzinnego. Ile kosztuje fotowoltaika?

Skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do kontaktu z Twoim Opiekunem lub jeżeli jeszcze nie jesteś naszym Klientem zapraszamy do kontaktu z Biurem +48 22 370 29 70 kontakt@doradcyenergetyczni.com.pl