Fotowoltaika dla rolnika??? Zobacz jak przez 15 lat nie płacić podatku rolniczego!

Fotowoltaika dla rolnika.  Zobacz jak przez 15 lat nie płacić podatku rolniczego!

Prowadzący gospodarstwa rolne czy hodowlane korzystają z dużej ilości energii, nic więc dziwnego, że na budynkach gospodarczych coraz częściej możemy zaobserwować instalacje fotowoltaiczne. Co wpływa na wzrost popularności fotowoltaiki dla rolnika? Jakie ulgi i dofinansowanie może otrzymać gospodarstwo rolne, które zdecyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych?

Ile rolnik wydaje na prąd?

Prąd to bardzo często aż 20% całkowitych kosztów ponoszonych przez gospodarstwo rolne. Zarówno rolnicy jak i hodowcy na co dzień korzystają z wielu energochłonnych maszyn. Patrząc na podsumowanie rachunków naszych Klientów, widzimy jak wielkie sumy wydają, wiemy, że oszczędności w tym kierunku są kluczowe.  Wysokość faktur w gospodarstwach rolnych waha się od kilkuset złotych miesięcznie do nawet kilku tysięcy złotych za jeden okres rozliczeniowy. W skali roku to kwoty sięgające wartości nawet 1/4 budynków gospodarczych danego gospodarstwa! Wszystko zależy od wielkości gospodarstwa, używanych maszyn oraz profilu działalności rolniczej, nie mniej jednak nie ma wątpliwości, że koszty prądu dla rolników są bardzo wysokie i pochłaniają znaczną część budżetu rolników.

W gospodarstwach gdzie są wentylatory wszelkiego rodzaju, czyli produkcja zwierzęca, kurniki, przechowalnie – koszty są już o wiele większe, miesięcznie rolnicy potrafią płacić nawet 10 tys. złotych i więcej, za sam prąd!

warte uwagi: zobacz przykład kalkulacji instalacji PV dla gospodarstwa rolnego zwrot w ciągu 4 lat! 

Fotowoltaika dla rolnika, zalety?

Panele fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną, z której gospodarstwo może korzystać cały rok. 

Ważną kwestią jest również ulga dla rolnika, hodowca lub rolnik płacący podatek rolny może odliczyć nawet 25% wartości inwestycji w panele fotowoltaiczne od podatku rolnego. Opodatkowanie podatkiem rolnym podlegają grunty sklasyfikowane jako użytki rolne lub jako grunty zadrzewione na użytkach rolnych. Ulga inwestycyjna dla rolnika inwestującego w panele fotowoltaiczne przyznawana jest po zakończeniu inwestycji i polega na:

odliczeniu ¼ kwoty instalacji fotowoltaicznej od należnego podatku rolnego, czyli 25% ulgi od nakładów inwestycyjnych udokumentowanych rachunkami. Kwota ulgi inwestycyjnej, która nie została wykorzystana przez podatnika przechodzi na jego następców i może zostać rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia inwestycji.

Dlaczego rolnicy inwestują w fotowoltaikę?

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwraca się w ciągu kilku lat, po tym czasie wysokość rachunków spada do opłat za przesył, a energia słoneczna jest w pełni darmowa. Fotowoltaika to inwestycja na lata, instalacja będzie działała bezawaryjnie przez minimum 30 lat. Dzięki temu gospodarstwo jest zabezpieczone przed podwyżkami cen prądu i zyskuje niezależność energetyczną na pokolenia.

 

 

Oddaj formalności w ręce specjalistów!

Napisz do nas!

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.ul. Nowoursynowska 101 D Warszawa

kontakt@doradcyenergetyczni.com.pl  / +48 22 370 29 70

__________

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. to firma działająca od 2012 r. w całym kraju poprzez sieć doradców klienta i centralne biuro w Warszawie. Nasz zespół liczy 100 doświadczonych doradców energetycznych. Od 2012 doradzaliśmy ponad 3 000 klientom – o łącznym wolumenie ponad 1 000 GWh. Posiadamy kompleksową ofertę dla firm oraz osób prywatnych z zakresu: FOTOWOLTAIKA / GAZ / PRĄD / AUDYT 

__________