Zalety fotowoltaiki w 6 krokach!

Wykorzystywanie fotowoltaiki jako źródła energii ma wiele zalet, o czym przekonują się osoby, które mają panele już od jakiegoś czasu. Widzimy coraz większe zainteresowanie, głównie ze względu na to, że energia jest darmowa i prawie nieograniczona. Oprócz tego ma jeszcze 6 zalet:

(1) Finansowe dla każdego!

Jeden z najważniejszych aspektów całej inwestycji fotowoltaiki. Dzięki aktualnym dotacjom, nowelizacjom ustaw, prawa energetycznego wytwórcą energii może być każdy z nas, na własne potrzeby i nie tylko. Dodatkowo mamy kilka programów ogólnopolskich, wojewódzkich, które umożliwiają dofinansowanie na fotowiltaikę, dzięki czemu można zaoszczędzić spora kwotę!

(2) Redukcja emisji CO2!

Systemy fotowoltaiczne w trakcie produkcji energii nie emitują szkodliwych związków i dwutlenku węgla, lub innych gazów cieplarnianych. Dodatkowo zwrot energetyczny instalacji bardzo szybko, bo już po ok. 2-3 latach działania instalacji.

(3) Niskie koszty eksploatacji!

Dzięki prostocie i braku elementów ruchomych, system jest praktycznie bezobsługowy. Wiele inwerterów ma możliwości zarządzania zdalnego, czyli z dowolnego miejsca poprzez aplikację. Dodatkowym atutem są długie okresy gwarancyjne na moduły nawet do 20 lat.

(4) Redukcja strat przesyłowych!

Warto wspomnieć, że w przypadku mikroinstalacji energia elektryczna nie jest przysyłana na duże odległości, dzięki czemu straty związane z przesyłem energii są znikome.

(5) Korelacja energetyczna!

Produkcja energii elektrycznej zachodzi w porze dnia, na którą przypada największe zapotrzebowanie na energię w kraju. Dzięki temu z fotowoltaiki może zostać pokryte szczytowe zapotrzebowanie na energię. Ułatwia to integrację fotowoltaiki z krajowym systemem energetycznym i odciąża elektrownie konwencjonalne.

(6) Pełne wykorzystanie dostępnej energii!

Moduły fotowoltaiczne przetwarzają nie tylko promieniowanie bezpośrednie, ale także odbite i rozproszone, dzięki czemu działają bardziej efektywnie! 

 

Chcesz zamontować panele w swoim domu?

Chcesz otrzymać dofinansowanie?

Napisz do nas!

kontakt@doradcyenergetyczni.com.pl  / +48 22 370 29 70

__________

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. to firma działająca od 2012 r. w całym kraju poprzez sieć doradców klienta i centralne biuro w Warszawie. Nasz zespół liczy 100 doświadczonych doradców energetycznych. Od 2012 doradzaliśmy ponad 3 000 klientom – o łącznym wolumenie ponad 1 000 GWh. Posiadamy kompleksową ofertę dla firm oraz osób prywatnych z zakresu: FOTOWOLTAIKA / GAZ / PRĄD / AUDYT 

__________