Program Mój prąd 3.0 sfinansuje Unia

Program Mój Prąd 3.0 sfinansuje Unia?

Program Mój Prąd spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, a liczba złożonych wniosków przerosła oczekiwania urzędników. Już w lipcu rusza jego kolejna edycja. O dotację będą mogli ubiegać się wszyscy ci, którzy po 1 lutym 2020 poczynili inwestycje w mikroinstalacje fotowoltaiczne. Program Mój prąd 3.0 odbędzie się jednak na nieco innych zasadach niż jego poprzednie edycje.

Nowa odsłona programu Mój Prąd 3.0?

Dotacje z programu Mój prąd 3.0 trafić mają do osób fizycznych, wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby. Będzie to już trzecia jego odsłona, jednak nieco różniąca się od poprzednich. Główna zmiana dotyczy źródła finansowania. Mój Prąd 3.0 będzie bowiem finansowany nie z funduszy krajowych jak dotychczas, a z unijnych. Zrezygnowano również ze stałej kwoty dotacji. W nowej edycji będzie ona determinowana wielkością inwestycji. Progi dofinansowania nie są jeszcze znane, jednak wiadomo, że duże znaczenie będzie miała autokonsumpcja energii. Ta sama pozostanie moc instalacji objętych programem, czyli wyniesie ona 2-10 kW. Dotacją będą mogły zostać objęte wszystkie instalacje, założone po 1 lutym 2020 roku.

Dotacja “Mój Prąd” 17 pytań i odpowiedzi!

 

Więcej korzyści w Mój Prąd 3.0?

Kolejna edycja programu Mój Prąd poszerzona zostanie o dodatkowe elementy, takie jak punkty ładowania do samochodów elektrycznych, inteligentny system zarządzania energią w gospodarstwie domowym, a także magazyny ciepła oraz chłodu. Dużą wagę przykłada się również do autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej. Wszystko to umożliwi prosumentom konsumować więcej wytworzonej energii. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapowiada, że dodatkowe elementy nie będą co prawa obowiązkowe, ale zostaną premiowane. Wnioski będzie można składać w terminie od 1 lipca do 20 grudnia 2021 roku bądź do wyczerpania funduszy.

Fotowoltaika na nowym domu, czy warto?

Chcesz oszczędzać na energii w domu lub firmie?

Chcesz otrzymać dofinansowanie?

Napisz do nas! kontakt@doradcyenergetyczni.com.pl  / +48 22 370 29 70

__________

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. to firma działająca od 2012 r. w całym kraju poprzez sieć doradców klienta i centralne biuro w Warszawie. Nasz zespół liczy 100 doświadczonych doradców energetycznych. Od 2012 doradzaliśmy ponad 3 000 klientom – o łącznym wolumenie ponad 1 000 GWh. Posiadamy kompleksową ofertę dla firm oraz osób prywatnych z zakresu: FOTOWOLTAIKA / GAZ / PRĄD / AUDYT 

__________