Prąd znowu w górę?

Rok 2020 nie przestaje nas zaskakiwać również podwyżkami! Podwyżki prądu? Kiedy? Dlaczego? Wprowadzona jeszcze w poprzedniej kadencji parlamentu ustawa ma wejść w życie z początkiem następnego roku kalendarzowego. Politycy ustalili wysokość tak zawanej opłaty mocowej, która w ogólnym kryzysie pozwoli na zabezpieczenie polskich dostawców prądu przed brakiem energii.

Kto za to zapłaci?

Odbiorcy, czyli każdy z nas.

przeczytaj również: Produkcja i zysk z energii z fotowoltaiki!

O ile wzrośnie prąd?

Według obliczeń Polskiego Instytutu Ekonomicznego kwota ta będzie to około sto złotych w skali roku, ale, może być i więcej.

Ceny prądu mogą wzrosnąć średnio o 107 zł w skali roku przy przeciętnym zużyciu ok. 2375 KWh rocznie na gospodarstwo domowe. Dokładną stawkę opłaty mocowej ma ustalić Urząd Regulacji Energetyki.  

Ceny prądu rosną z roku na rok, dlatego tym bardziej warto zastanowić się nad inwestycją w fotowoltaikę, by produkować prąd samemu.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat instalacji fotowoltaicznych, zamówić bezpłatny kosztorys, napisz lub zadzwoń do nas!

Oddaj formalności w ręce specjalistów!

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.ul. Nowoursynowska 101 D Warszawa

kontakt@doradcyenergetyczni.com.pl  / +48 22 370 29 70

__________

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. to firma działająca od 2012 r. w całym kraju poprzez sieć doradców klienta i centralne biuro w Warszawie. Nasz zespół liczy 100 doświadczonych doradców energetycznych. Od 2012 doradzaliśmy ponad 3 000 klientom – o łącznym wolumenie ponad 1 000 GWh. Posiadamy kompleksową ofertę dla firm oraz osób prywatnych z zakresu: FOTOWOLTAIKA / GAZ / PRĄD / AUDYT 

__________