Pompa ciepła, co warto wiedzieć? Czy warto zamontować? Dla kogo pompa ciepła

Pompa ciepła to coraz bardziej popularny temat w naszym kraju. Jeszcze większe korzyści niesie połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką, ponieważ daje mu to nie­za­leż­ność od rosnących cen energii. Jednak sporą trudnością okazać się może wybór odpowiedniej firmy instalującej pompy ciepła. Jak wybrać odpowiednią? Na co zwrócić uwagę? Przeczytaj artykuł:

Pompa ciepła, tak czy nie?

Pompy ciepła, dają ogromne możliwości wykorzystania OZE.  To ekonomiczny, ekologiczny i komfortowy w użytkowaniu system ogrzewania zarówno dla domów, jak i firm. Obecnie pompy ciepła coraz częściej zastępują tradycyjne źródła ciepła, jakimi są np. kotły grzewcze. W nowych budynkach mogą samodzielnie pokrywać całkowite potrzeby cieplne, natomiast w modernizowanych współpracować z konwencjonalnym źródłem ciepła (w tzw. układzie hybrydowym) lub też, być samodzielnym źródłem ogrzewania.  Nadal jednak wiele osób obawia się zakupu i montażu pompy ciepła. Co jest tego powodem? Przede wszystkim brak wiedzy na temat jej działania i szerokiego zastosowania. Wyboru nie ułatwia również duża różnorodność dostępnych modeli oraz firm montujących pompy ciepła. W doradztwie energetycznym specjalizujemy się od 2012 roku, czyli już prawie 10 lat! Dlatego potrafimy doradzić Ci najlepsze rozwiązanie. 

Pompa ciepła, co warto wiedzieć?

Instalowanie, konserwacja i serwisowanie pomp ciepła zawierających F-gazy może być realizowane wyłącznie przez personel i firmy posiadające certyfikaty F-gazowe. Prawo wymaga także od operatora urządzenia tego, aby udzielając zlecenia upewnił się, że powierza prace firmom i osobom dysponującym odpowiednimi certyfikatami. Najlepiej więc skorzystać z usług firmy specjalizującej się w kompleksowej obsłudze w zakresie budowy instalacji grzewczych lub chłodzących, montaż wysokowydajnych pomp ciepła. 

W czym może Ci pomóc firma montująca pompy ciepła?

  • Doradztwo – zanim przejdziemy do prac montażowych konieczne jest dokonanie obliczeń. Ma to na celu ustalenie odpowiedniego doboru mocy grzewczej pompy ciepła w stosunku do zapotrzebowania na energię cieplną projektowanego lub też istniejącego budynku. Dane wylicza się je za pomocą specjalnie do tego przygotowanych programów. Posiadając obliczenia zapotrzebowania na energię cieplną przechodzimy  do doboru pompy ciepła. W tym celu program symulacyjny instalacji z pompami ciepła robimy symulację. Następnie prezentujemy proponowane rozwiązania wraz z wyceną i czasem realizacji. 
  • Przygotowanie projektu i dokumentacji – po akceptacji oferty przygotowywany jest dla Ciebie profesjonalny projekt. Otrzymujesz go wraz z kompletem spersonalizowanych dokumentów, które potrzebne będą do realizacji inwestycji (np. do uzyskania dofinansowania do pompy ciepła z programu Czyste Powietrze lub do dokumentacji geologicznej w przypadku wykonywania odwiertów).
  • Dostawa i montaż instalacji – po starannym dobraniu elementów instalacji (pompy obiegowej, zbiornika, zawory trójdrożne itd.) dostarczamy sprzęt, urządzenia i komponenty. Kolejny krok to montaż urządzeń przez certyfikowanych instalatorów, gwarantujących wydajność i bezpieczeństwo instalacji.
  • Gwarancja i serwisowanie – najczęściej usługi montażowe objęte są kilkuletnią gwarancją. Natomiast na wszystkie urządzenia i komponenty otrzymujesz gwarancję nawet do kilkunastu lat.

Przeczytaj również: Na co warto zwrócić uwagę wybierając firmę montującą pompę ciepła? Sprawdź 4 ważne punkty!

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, która wesprze Cię w tym procesie od początku do końca, napisz do nas kontakt@doradcyenergetyczni.com.pl  lub zadzwoń +48 22 370 29 70.

 

Chcesz oszczędzać na energii w domu lub firmie?

Chcesz otrzymać dofinansowanie?

Napisz do nas! kontakt@doradcyenergetyczni.com.pl  / +48 22 370 29 70

__________

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. to firma działająca od 2012 r. w całym kraju poprzez sieć doradców klienta i centralne biuro w Warszawie. Nasz zespół liczy 100 doświadczonych doradców energetycznych. Od 2012 doradzaliśmy ponad 3 000 klientom – o łącznym wolumenie ponad 1 000 GWh. Posiadamy kompleksową ofertę dla firm oraz osób prywatnych z zakresu: FOTOWOLTAIKA / GAZ / PRĄD / AUDYT 

__________