Podwyżki taryf na gaz Czy będą rozłożone w czasie

Podwyżki taryf na gaz? Czy będą rozłożone w czasie?

Koniec roku to podsumowania i zapowiedzi podwyżek. Dzisiaj o taryfie gazu. Czy będą podwyżki dla gospodarstw domowych? Jak się okazuje na szczęście nie tak szybko!

Wyższe hurtowe ceny gazu nie przełożą się całkowicie i od razu na taryfy dla gospodarstw domowych od przyszłym 2022 roku.  Sejm uchwalił ustawę, która zakłada możliwość rozłożenia w czasie spodziewanych w 2022 roku ostrych podwyżek taryf na gaz dla odbiorców indywidualnych. Od pojawienia się do uchwalenia minęło kilkanaście dni.

Ustawa przewiduje, że w 2022 roku, w przypadku wzrostu kosztów zakupu gazu ponad prognozowane, sprzedawca będzie mógł wystąpić do Prezesa URE o uznanie tego wzrostu za koszt uzasadniony i rozłożenie go w kolejnych taryfach w czasie do 3 lat, chociaż ich podwyżka będzie ograniczona z góry. Tak tłumaczą to posłowie PIS, zakłada tak ustawa, ma rozłożyć podwyżki na 2023, 2024 i 2025.

Nie wiadomo jednak o w temacie sposobu rozliczenia po 1 stycznia 2024, kiedy to – zgodnie z europejskimi regulacjami – ostatecznie zniknąć mają taryfy dla gospodarstw domowych.

 

Chcesz oszczędzać na energii w domu lub firmie?

Chcesz otrzymać dofinansowanie?

Napisz do nas! kontakt@doradcyenergetyczni.com.pl  / +48 22 370 29 70

__________

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. to firma działająca od 2012 r. w całym kraju poprzez sieć doradców klienta i centralne biuro w Warszawie. Nasz zespół liczy 100 doświadczonych doradców energetycznych. Od 2012 doradzaliśmy ponad 3 000 klientom – o łącznym wolumenie ponad 1 000 GWh. Posiadamy kompleksową ofertę dla firm oraz osób prywatnych z zakresu: FOTOWOLTAIKA / GAZ / PRĄD / AUDYT 

__________