Jak zmniejszyć koszty za energię?

Niezależnie od tego, z jakiego typu lokalu korzystasz, musisz płacić za niego rachunki. Niestety, ale ich ceny z roku na rok są coraz wyższe, a nasza pensja często nie wzrasta wraz z nimi. Chociaż mogłoby się wydawać, że nie da się oszczędzać na opłacaniu rachunków za gaz, prąd czy wodę, to jednak w dzisiejszych powstało wiele rozwiązań, które to umożliwiają. Jednym z przykładów na zmniejszenie rachunków za prąd jest wykorzystanie fotowoltaiki.

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika jest, pokrótce mówiąc, wykorzystaniem specjalnych, zamontowanych na budynku urządzeń (np. paneli), które umożliwiają wykorzystanie docierającej energii słonecznej i przekształceniu jej za pomocą specjalnego urządzenia – inwertera – w energię elektryczną, którą możemy zużyć w naszym lokalu. Daje ona możliwość „wyprodukowania” sobie prądu, który możemy wykorzystać do naładowania urządzeń elektrycznych. Jednym z fajniejszych aspektów tej technologii jest fakt, że wygenerowana nadwyżka prądu trafia do wspólnej sieci, a użytkownik, który ją wygenerował, jest z niej rozliczany przez dystrybutora. W dużym skrócie nie jesteśmy więc na tym stratni.

Gdzie wykorzystuje się taką technologię?

Technologia generowania prądu przez urządzenia fotowoltaiczne jest coraz bardziej popularna i ostatnimi czasy zaczęła obejmować nie tylko budynki mieszkalne, ale także wielkie firmy, gospodarstwa rolne czy nawet publiczne ładowanie samochodów elektrycznych, które w obecnych czasach stają się coraz bardziej popularne. Jest ona coraz chętniej wykorzystywana nie tylko ze względu na aspekt oszczędnościowy, ale przede wszystkim ze względów ekologicznych. 

Jeśli chcesz poczytać o tym więcej zainteresują Cię te artykuły

Fotowoltaika 2019 podsumowanie i plany na 2020 rok

Czy warto mieć panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika czy się opłaca? Fotowoltaika czy warto? 

Sprawdź również nasze kalkulatory oraz nasze realizacje przykłady realizacji

 

Chcesz zamontować panele w swoim domu?

Chcesz otrzymać dofinansowanie?

Napisz do nas!

kontakt@doradcyenergetyczni.com.pl  / +48 22 370 29 70

__________

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. to firma działająca od 2012 r. w całym kraju poprzez sieć doradców klienta i centralne biuro w Warszawie. Nasz zespół liczy 100 doświadczonych doradców energetycznych. Od 2012 doradzaliśmy ponad 3 000 klientom – o łącznym wolumenie ponad 1 000 GWh. Posiadamy kompleksową ofertę dla firm oraz osób prywatnych z zakresu: FOTOWOLTAIKA / GAZ / PRĄD / AUDYT 

__________