Fotowoltaika dla firm, czy warto zainwestować?

Od kilku lat rośnie zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii. Ich wykorzystanie jest coraz bardziej dostępne również w Polsce. Wiele firm dostrzega w OZE  nowe możliwości rozwoju biznesu. Do najpopularniejszych należy fotowoltaika. Jakie korzyści może przynieść fotowoltaika dla firm? Jak wystartować z inwestycją? 

Zyski ze słońca, czyli instalacji fotowoltaicznej dla biznesu?!

Biznes to liczby, dlatego wiele firm sięga po takie rozwiązanie, to się przede wszystkim opłaca! Inwestycja w fotowoltaikę pozwala zaoszczędzić na koszcie energii w firmie, a te w wielu m.in produkcyjnych mają znaczenie. Niższe rachunki za energię przekonują firmy do instalacji fotowoltaiki.  Dzięki temu firma część prądu, pozyskuje za pomocą instalacji fotowoltaicznej z ekologicznego źródła, jakim jest słońce. Zakupiony od sprzedawcy wolumen energii jest mniejszy, więc koszty całkowite są znacząco niższe. Dodatkowo dzięki instalacji, przedsiębiorstwo nie jest uzależnione od dostaw prądu i przede wszystkim od podwyżek cen energii na rynku.

Przeczytaj: Program Mój Prąd, poznaj 5 najczęstszych błędów we wnioskach!

Fotowoltaika: Samowystarczalność jest w cenie!

Kolejnym argumentem jest fakt, że firma dzięki instalacji fotowoltaicznej przestaje przejmować się przerwami czy ograniczeniami w dostawie prądu. Czasami zdarza się bowiem, że zakłady energetyczne mierzą się np. z przeciążeniami sieci czy modernizacjami i ograniczają odbiorcom dostęp do energii elektrycznej. Jeśli w zamian działa instalacja fotowoltaiczna o tego rodzaju problemie można zapomnieć. Unika się dzięki temu strat, które mógłby spowodować niedobór prądu.

Panele fotowoltaiczne dla firm ile oszczędności?

Najlepiej działają przykłady, dlatego załóżmy że firma posiada instalację fotowoltaiczną 15,66 kWp. Rocznie panele fotowoltaiczne będą w stanie wyprodukować 15 660 kWh energii. Porównując więc z tego rodzaju instalacją koszty i faktury za prąd tradycyjnego poboru, wyliczamy prawie 9 000 złotych rocznie

Chcesz oszczędzać na energii w domu lub firmie?

Chcesz otrzymać dofinansowanie?

Napisz do nas! kontakt@doradcyenergetyczni.com.pl  / +48 22 370 29 70

__________

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. to firma działająca od 2012 r. w całym kraju poprzez sieć doradców klienta i centralne biuro w Warszawie. Nasz zespół liczy 100 doświadczonych doradców energetycznych. Od 2012 doradzaliśmy ponad 3 000 klientom – o łącznym wolumenie ponad 1 000 GWh. Posiadamy kompleksową ofertę dla firm oraz osób prywatnych z zakresu: FOTOWOLTAIKA / GAZ / PRĄD / AUDYT 

__________