Fotowoltaika czy się opłaca? Fotowoltaika czy warto?

Budując dom, bardzo często szukamy oszczędności wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Coraz częściej wiele osób już na początku budowy, decyduje się na instalację paneli fotowoltaicznych, które wykorzystują energię słoneczną do generowania prądu, a także ogrzewania wody. Niestety, bardzo często, analizujemy, że założenie takiej instalacji wiąże się ze sporymi kosztami, ale rzadko pochylają się nad dokładną analizą zwrotów z inwestycji. Warto zrobić dokładną kalkulację, która nic nie kosztuje a może wiele wnieść. Wykonując obliczenia, uświadamiamy sobie ile prądu zużywamy a ile możemy zaoszczędzić oraz po jakim czasie inwestycja zwróci się.

Czy warto zainstalować fotowoltaikę? Czy to się opłaca?

Aby odpowiedzieć na to istotne pytanie, musimy się zastanowić nad tym, jakie jest zużycie energii naszego domu, a także w jaki sposób planujemy ogrzewać nasz dom. W dużych, wymagających dużych nakładów prądu domach, zdecydowanie warto jest zainstalować instalację absorbującą energię słoneczną. Dzięki temu, że pozyskiwanie prądu w ten sposób nie generuje żadnych kosztów, możemy w skali roku oszczędzić nawet 1500 złotych! W takim wypadku, możemy być pewni, że inwestycja w instalację fotowoltaiki na pewno zwróci się bardzo szybko i będzie przydatnym elementem w naszym domu.

Oprócz tego, bardzo ważne jest to, czy mieszkamy w nasłonecznionej okolicy, gdyż to właśnie od ilości słońca zależy, ile prądu będą generować nasze ogniwa fotowoltaiczne. Aby mieć pewność instalacji, jej prawidłowego działania i ergonomiczności warto skonsultować się z doradcą. 

Skontaktuj się z nami!
Zapraszamy do kontaktu z Twoim Opiekunem lub jeżeli jeszcze nie jesteś naszym Klientem zapraszamy do kontaktu z Biurem +48 22 370 29 70 kontakt@doradcyenergetyczni.com.pl