Firma Handen przekazuje Klientów do Fortum, co robić?

Uwaga! Ważny komunikat.

Z informacji od klientów wynika, że firma Handen próbuje przetransferować swoją bazę Klientów do firmy Fortum. Firmy wspólnie wysyłają Klientom pisma wraz z oświadczeniem o zgodzie na cesje umowy do firmy Fortum. Pisma zawierają informacje z prośbą o zgodę na przeniesienie umowy oraz wszystkich praw do nowego sprzedawcy. Pamiętaj, że nie musisz się na to zgadzać. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości napisz do nas.

Klienci nie otrzymują informacji o przyczynach takiego działania ani warunkach umowy czy regulaminu. Jest tylko informacja o przeniesieniu wszelkich praw i obowiązków. Jeżeli jednak mowa o prawach to czy klienci dali zgodę firmie Handen na przekazanie swoich danych do zewnętrznego podmiotu, jakim jest Fortum ?

Firma Handen jest zobowiązana do dotrzymania warunków swojej umowy i Klient nie musi się godzić na przejście do Fortum. Jeśli jesteś Klientem firmy Handen, pamiętaj, że jeśli firma będzie chciała rozwiązać z Tobą obowiązującą umowę, musi mieć do tego uzasadnione przyczyny i wystosować wypowiedzenie. Do czasu kiedy tego nie zrobi, musi dochować jej warunków. Nie może z własnej inicjatywy przekazać Klienta innej firmie.

Handen chce wycofać się z rynku detalicznego i dlatego też chce pozbyć się Klientów z tego segmentu. Klienci jednak mają obowiązujące umowy i atrakcyjne ceny, które mogą zachować do końca kontraktu.

Co robić, jeśli otrzymałeś pismo od firmy Handen?

Jeśli otrzymałeś lub otrzymasz pismo z firm Fortum i Handen wraz z oświadczeniem nie odpisuj i nie odsyłaj pisma. Ma ono na celu, uzyskanie Twojej zgody na ten transfer i możliwość przetwarzania danych przez zewnętrzny podmiot a co za tym idzie wszelkie związane z nim konsekwencje.

Zadzwoń do nas pod numer 22 370 29 70 pomożemy dokonać świadomego wyboru.  Rozwiejemy wątpliwości, odpowiemy na pytania i zabezpieczymy ciągłość dostaw i stawek na energię elektryczną i gaz ziemny.

 

 

Potrzebujesz bezpłatnego wsparcia w tej sprawie? 

kontakt@doradcyenergetyczni.com.pl 

+48 22 370 29 70

 

__________

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. to firma działająca od 2012 r. w całym kraju poprzez sieć doradców klienta i centralne biuro w Warszawie. Nasz zespół liczy 100 doświadczonych doradców energetycznych. Od 2012 doradzaliśmy ponad 3 000 klientom – o łącznym wolumenie ponad 1 000 GWh. Posiadamy kompleksową ofertę dla firm oraz osób prywatnych z zakresu: FOTOWOLTAIKA / GAZ / PRĄD / AUDYT 

__________