paneli fotowoltalicznych

Czy warto mieć panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika to już rozwinięta dziedzina zamiany światła słonecznego w energię elektryczną. Choć z każdym rokiem widoczny jest nowy postęp, to wydajność paneli fotowoltaicznych jest już na tyle duża, że założenie własnej małej stacji po prostu jest opłacalne.

Wraz ze wzrostem zainteresowania zwiększa się także konkurencyjność na rodzimym rynku. Zauważalny jest już spadek cen i kosztów instalacji, a także jej utrzymania. Ostatnie lata dowiodły, że Polacy widzą w fotowoltaice możliwość dużych oszczędności, ale i bardziej proekologicznego życia.

Dlaczego warto?

Z pewnością warto mieć u siebie instalację fotowoltaiczną ze względów takich jak, np.:

  • Koszt instalacji zwraca się zaledwie po kilku latach jej działania.
  • Jej żywotność to kilkadziesiąt lat, co gwarantuje większe zyski w przyszłości.
  • Istnieje możliwość zarobku na produkowanych nadwyżkach energii oddawanej do sieci.
  • Panele nawet po wieloletnim użytkowaniu zachowują się praktycznie jak nowe.
  • Gwarancja niezawodności paneli fotowoltaicznych jest wystawiana na bardzo długi okres. To oznacza, że w razie problemów, zawsze możemy skorzystać z usługi gwarancyjnej.
  • Zamiana światła słonecznego w energię jest proekologiczna. Brak tu emisji szkodliwych dla zdrowia związków. Jest to prawdziwa, niemal czysta energia.

Warto też wspomnieć, że wytwarzanie energii z paneli fotowoltaicznych odbywa się także w pochmurne dni, jest bezgłośne, a panele nie emitują ciepła. Nasłonecznienie w Polsce jest więcej niż odpowiednie do produkcji energii w ilości wystarczającej i przewyższającej zapotrzebowanie domów z instalacją. Nadwyżka zawsze może zostać sprzedana z zyskiem.

Szukasz pomocy w związku z prądem, gazem czy fotowoltaiką?

Chcesz otrzymać dofinansowanie?

kontakt@doradcyenergetyczni.com.pl 

+48 22 370 29 70